MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei P40 Pro sa odhaľuje v celej svojej kráse. Bude mať keramické telo a periskopický fotoaparát
zdroj: @RODENT950 / Twitter

Huawei P40 Pro sa odhaľuje v celej svojej kráse. Bude mať keramické telo a periskopický fotoaparát

Všetci fanúšikovia netrpezlivo čakajú na predstavenie novej generácie smartfónov P40. Dnes sa na internet dostali ďalšie obrázky zariadenia P40 Pro.

Za únikom týchto fotografií stojí známy leaker Evan Blass, ktorý sa postaral už o nejedno odhalenie smartfónu. Hoci sa podobné obrázky na internete objavili aj predtým, tieto sú niečím iné. Ukazujú model Huawei P40 Pro z každej strany a ich kvalita umožňuje prezrieť si aj tie najmenšie detaily dizajnu.

Huawei P40 Pro bude mať displej zahnutý zo všetkých štyroch strán. Na prednej strane bude diera v displeji ukrývajúca až dve selfie kamerky. Nebude však vrcholom ponuky. Podľa ďalšieho leakera s menom Teme (特米) sa záujemcovia môžu tešiť na model P40 Pro PE (premium edition), ktorý pôjde z hľadiska výbavy ešte ďalej. Ponúkne vraj luxusné keramické telo.

huawei p40 pro
Evan Blass / Twitter

Model P40 Pro dostane do vienka periskovpický fotoaparát s 5 objektívmi, ktorých ohnisková vzdialenosť bude v rozmedzí 18 - 240 mm. To značí, že tento smartfón bude disponovať až 10-násobným zoomom. Usporiadanie objektívov sa extrémne ponáša na dizajn, ktorý zvolila aj spoločnosť Samsung, takže zariadenia týchto značiek si budú v modelovom roku 2020 nesmierne podobné.

Web MyDrivers zas poukázal na to, že spoločnosť Huawei zrejme siahne po 52-megapixelovom senzore od spoločnosti Sony. Senzor bude podporovať aj technológiu Quad Bayer, takže za zlých svetelných podmienok zlúči 4 pixely do jedného, čo bude mať za následok nádherne presvetlené nočné fotky s rozlíšením 16-megapixelov.

Do času, kedy sa má predstavenie modelov série P40 odohrať, sa zrejme dočkáme aj ďalších podrobností. Samotné predstavenie sa bude konať v marci vo francúzskom Paríži a pojde o veľmi dôležitý event. Huawei na ňom totiž plánuje predstaviť aj svoje nové portfólio služieb, ktorým chce konkurovať službám od Google, ktoré kvôli americkému zákazu obchodovania nemôže vo svojich zariadeniach používať.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio