MOBIL.sk MOBIL.sk

Influencer sa dostal do väzenia po tom, čo kvôli fotke vyliezol na pyramídu v Gize
zdroj: Vitaly Zdorovetsky / Instagram

Influencer sa dostal do väzenia po tom, čo kvôli fotke vyliezol na pyramídu v Gize

Influencer a youtuber Vitaly Zdorovetskiy strávil 5 dní v Egyptskej väznici, kvôli jeho pokusu vyliezť na pyramídu v Gize. Počas väzenia vraj videl strašné veci, ktoré nikomu neželá.

Influenceri v snahe zaujať čo najväčší počet fanúšikov začínajú robiť stále extrémnejšie veci. Normálnosť je totiž nudná a nikoho nenadchne. Vitaly Zdorovetskiy sa preto rozhodol, že sa vyšplhá na Cheopsovu pyramídu v Gize. Počas svojho pokusu zverejnil niekoľko príbehov na Instagrame, ktoré ukazujú ako jeho výstup prebiehal. Na jednej z fotiek je dokonca prenasledovaný strážnou službou, no nijak ho to neodradilo od jeho cieľa. Svojim 3,1 miliónom sledovateľov na Instagrame chcel dopriať senzáciu.

Po tom, ako si na vrchole urobil fotografiu, bol zadržaný a strávil 5 dní vo väzení. Vraj tam videl strašné veci. "Žiadné slová nedokážu opísať, čím som si prešiel za posledných 5 dní. Bol som zatknutý v Egypte, pretože som vyliezol na pyramídu v Gize. Bol som vo väzení mnohokrát, ale toto bolo zďaleka najhoršie. Videl som hrozné veci a nikomu to neprajem." Na otázku, či to stálo za to hovorí, že rozhodne áno. Urobil to vraj pre dobrú vec, o ktorej sa všetci dozvedia viac v jeho novom videu. Na Youtube ho sleduje až 10 miliónov ľudí.

pyramída infuencer
Influencer celý svoj výstup dokumentoval / zdroj: Vitaly Zdorovetsky

Egyptská vláda nedávno prijala nariadenie, že ktokoľvek sa o niečo podobné pokúsi strávi od teraz mesiac v egyptskom väzení a dostane pokutu v prepočte od 630 do 6300 dolárov. Zdorovetskiy teda dopadol ešte vcelku dobre. Influencer zrejme dostane aj zákaz vstupu do krajiny. Vitaly Zdorovetsky bol zatknutý aj v rokoch 2014, 2016 či 2017, keď narúšal priebeh rôznych športových podujatí, aby spropagoval svoj web.

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio