MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei porazil Samsung v predaji 5G smartfónov!
zdroj: huawei.com

Huawei porazil Samsung v predaji 5G smartfónov!

Spoločnosť Samsung si už dlhé roky udržuje svetové prvenstvo medzi výrobcami smartfónov. V treťom kvartáli 2019 mu patril 21,8% podiel na trhu. Aj napriek tomu sa ale našla spoločnosť, ktorej sa podarilo ho v minulom roku prekonať v počte predaných 5G smartfónov.

Tou spoločnosťou je neprekvapivo Huawei. Čínskemu výrobcovi sa aj napriek sankciám zo strany USA, podarilo stať najväčším výrobcom 5G mobilov. Huawei tvrdí, že od januára do decembra 2019 predal celkovo 6,9 milióna 5G zariadení. To je o 0,2 milióna viac, ako predal najväčší mobilný výrobca Samsung.

Samsung nedávno oznámil, že predal celkovo 6,7 milióna 5G zariadení za rok 2019. Analytici si vtedy mysleli, že mu patrí 50 až 75% podiel na trhu. Ako ale ukazujú čísla Huawei, spoločnosť v skutočnosti nedominuje a jeho podiel je pod 50%.

zdroj: HuaweiMobile, twitter.com

Huawei má aktuálne v portfóliu viacero smartfónov podporujúcich novú generáciu siete. Začalo to smartfónom Mate 20X 5G, ktorý sa ale podľa odhadov nepredával až tak dobre. Zato nové vlajkové lode Mate 30 5G a Mate 30 Pro 5G, ktoré nám priniesol v októbri, boli v Číne veľkým hitom. Nasledovali smartfóny Mate 30 RS Porsche Design s Nova 6 5G a tiež skladací mobil Mate X, ktorý tiež podporuje 5G siete.

Ani Samsung však v počte 5G zariadení nezaostáva. Zákazníkom momentálne ponúka 5G verzie vlajkových lodí Galaxy S10, Note 10 a Note 10+, spolu s dostupnejším Galaxy A90 5G. Podobne ako Huawei, aj jeho skladací smartfón Galaxy Fold, sa predáva aj v 5G verzii.

Aj napriek relatívne vyrovnanej ponuke smartfónov, sa spoločnosti Huawei podarilo predbehnúť svojho väčšieho konkurenta. Budúci rok chcú navyše priniesť ešte omnoho väčší počet mobilov podporujúcich 5G – očakávajú, že len v Číne ich predajú 100 miliónov.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio