MOBIL.sk MOBIL.sk

Prezident Donald Trump má na spoločnosť Apple ťažké srdce. Toto je dôvod!
zdroj: wikipedia.org

Prezident Donald Trump má na spoločnosť Apple ťažké srdce. Toto je dôvod!

Americký prezident je vcelku kontroverznou politickou postavou, vďaka čomu ho na sociálnych sieťach sledujú milióny ľudí. Najnovšie sa na Twitteri sťažoval na spoločnosť Apple.

Donald Trump si na mušku berie rôzne osobnosti, štáty či spoločnosti pomerne často. Jeho prejav je podstatne menej konzervatívny než tomu bolo v minulosti u jeho predchodcov. Aj pre komunikáciu s prívržencami používa sociálne siete aktívnejšie ako bývalí americkí prezidenti.

Najnovšie na svojom twitterovom profile zverejnil tweet, v ktorom sa sťažuje na spoločnosť Apple. Technologický gigant totiž odmieta spolupracovať s FBI pri odomknutí dvoch iPhonov patriacich zločincom. Apple sa oháňa vcelku logickými argumentami, že by týmto krokom stratil náklonnosť svojich zákazníkov, keďže tí si výrobky Apple kupujú aj vďaka ich zabezepčeniu na vysokej úrovni.

Trump v tweete doslova napísal: "V oblasti OBCHODU a pri mnohých ďalších problémoch pomáhame spoločnosti Apple po celý čas a napriek tomu odmietajú odomknúť telefóny, ktoré používajú vrahovia, obchodníci s drogami a iné násilné zločinecké elementy. Budú musieť pristúpiť k problému a pomôcť našej veľkej krajine, TERAZ! UROBME AMERIKU OPÄŤ SKVELOU!"

Nejde však o prvý prípad, keď FBI tlačí na Apple rôznymi spôsobmi, aby výrobca pomohol bezpečnostnej agentúre dostať sa k dátam používateľov. V minulosti Apple už takéto výzvy odmietol. FBI dokonca chcela, aby Apple vo svojom operačnom systéme vytvorila akési zadné vrátka, ktorými by sa do neho mohli dostať s sledovať závadové osoby.

Gigant Apple však ostal verný svojim fanúšikom a prívržencom a rozhodol sa, že ich súkromie je pre nich prioritou. Uvidíme, či americká administratíva v budúcnosti podnikne nejaké kroky proti tomuto odmietavému postoju.

zdroj: imore.com

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio