MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram testuje funkciu správ v internetovom prehliadači
zdroj: MOBIL.sk

Instagram testuje funkciu správ v internetovom prehliadači

Zdá sa, že ľudia stojaci za službou Instagram, sa konečne rozhodli odstrániť jeden z najväčších nedostatkov tejto sociálnej siete.

Instagram je veľmi hojne využívaný najmä medzi mladšími ročníkmi, no postupne si získava srdcia aj starších používateľov, ktorým sa prestal pozdávať konkurenčný Facebook. Instagram je sociálna sieť založená na zdieľaní fotografií a komunikácii s priateľmi. A práve posielanie správ využíva veľká časť používateľov ako jeden z hlavných spôsobom online komunikácie s okolím. A presne tu bol problém.

instagram-3319588_1920.jpg
pixabay.com

Kým Facebook má svoj Messenger, ktorému sa v priebehu času dostalo viac pozornosti a stal sa samostatnou aplikáciou, Instagram na túto funkciu akosi zabúdal. Chvíľu síce na trhu existovala aplikácia pre priame posielanie správ, ale neskôr ju spoločnosť zrušila. Čo je však oveľa horšie, správy sa nedali posielať ani prostredníctvom webového prehliadača. To je v čase online marketingu, influencerov a digitálnej komunikácie vážny prehrešok. V Instagrame si ale zrejme vstúpili do svedomia.

Spoločnosť Instagram totiž pre magazín BuzzFeed potvrdila, že začína testovať sekciu správ aj pre desktopovú verziu služby a správy sa tak budú dať písať a posielať konečne aj z počítača. Spoločnosť službu testuje zatiaľ len na malej vzorke používateľov a vraj nemá presnú víziu toho, kedy by ju chcela sprístupniť širokej verejnosti. Aj tak je však pokrok, že Instagram sa konečne započúval do žiadostí svojich používateľov a rozhodol sa na tomto nedostatku zapracovať.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio