MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 8 príde s obrazovkou, ktorá bude dvakrát plynulejšia ako u ostatných smartfónov
zdroj: @OnLeaks / 91Mobiles

OnePlus 8 príde s obrazovkou, ktorá bude dvakrát plynulejšia ako u ostatných smartfónov

120Hz obrazovka bola doteraz výsadou len najlepších herných mobilov. Teraz si však nájde cestu aj do smartfónu určeného pre „bežných“ užívateľov - OnePlus 8.

OnePlus 7 Pro bol jeden z prvých smartfónov, ktoré ponúkli svojim užívateľom displej s 90Hz zobrazovacou frekvenciou. Vďaka tomu boli animácie na obrazovky plynulejšie a jemnejšie v porovnaní s klasickými mobilmi. Čínskej spoločnosti to však nestačí a ich pripravovaný smartfón posunú v tomto smere ešte ďalej.

Očakávaný OnePlus 8, ktorého by sme sa mali pravdepodobne dočkať niekedy v máji, by totiž mal ponúknuť až 120Hz obrazovku. Väčšina konkurenčných (a drahších) mobilov ako napríklad Galaxy S10+ majú pritom stále len polovicu – 60Hz. 

zdroj: @UniverceUce | twitter.com

Ako prvý prišiel s touto informáciou známy leaker Ice universe na svojom Twitteri. Následne to potvrdil aj samotný riaditeľ OnePlus, Pete Lau, prostredníctvom sociálnej siete Weibo: „OnePlus dokončil výskum a vývoj 120Hz obrazovky. Dnes poobede budeme organizovať konferenciu pre médiá ohľadom technológie obrazoviek. Porozprávajme sa o jednom z nových nových prelomov, vďaka ktorým vedieme na trhu po tom, čo sme priniesli 90Hz fluid obrazovku."

120Hz obrazovky sú momentálne výsadou len špičkových herných telefónov ako napríklad Asus ROG Phone 2 alebo Razer Phone 2. Práve pri hraní hier by totiž mali byť badateľné najväčšie rozdiely v porovnaní s klasickou 60Hz obrazovkou. 

Otázkou ale je, či vôbec bežní užívatelia dokážu displej s tak vysokou zobrazovacou frekvenciou oceniť a nejde len o prvok, ktorý zbytočne zvyšuje cenu zariadenia. Len nedávno sme písali o tom, že väčšina ľudí v skutočnosti nevidí rozdiel ani medzi 60Hz a 90Hz displejom.

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio