Mobil.sk Mobil.sk

Táto aplikácia založená na deepfake technológii vloží vašu tvár do animovaného GIFu
zdroj: doublicat.com

Táto aplikácia založená na deepfake technológii vloží vašu tvár do animovaného GIFu

Pohyblivé GIF obrázky sú fenoménom dnešnej doby a teraz sa môžete stať hviezdou tých najznámejších aj vy.

Americké vývojárske štúdio NEOCORTEXT, INC. vytvorilo novú aplikáciu pre iOS a Android smartfóny s názvom Doublicat, ktorá umožňuje jednoducho upraviť známe GIFy a vložiť do ich postáv akúkoľvek tvár s pomocou umelej inteligencie a technológie s názvom deepfake.

Deepfake je označenie pre falošné videá, ktoré vytvára umelá inteligencia. Umožňuje extrémne rýchlo a ľahko upraviť video alebo vytvoriť úplne nové s akoukoľvek osobou. Deepfake videá sa začínajú stávať vážnou hrozbou, pretože umožňujú manipulovať s ľuďmi a majú potenciál stať sa virálnymi. To je aj dôvod, prečo ich nedávno Facebook zakázal. Jeho nové nariadenie sa však netýka videí vytvorených pre zábavu, takže appky Doublicat sa netýka.

zdroj: play.google.com

Aplikácia je veľmi jednoduchá na používanie. Stačí ak si odfotíte selfie fotografiu na mobil a nahráte ju do appky. Následne vyberiete GIF, do ktorého chcete svoju tvár doplniť. O všetko ostatné sa postará umelá inteligencia a vy dostanete výsledný pohyblivý obrázok, ktorý môžete zdieľať so svojimi priateľmi.

Doublicat využíva na úpravu umelú inteligenciu s názvom RefaceAI, ktorú vytvára rovnomenná spoločnosť. V minulosti bola táto istá umelá inteligencia použitá napríklad aj v aplikácii Reflect, ktorá umožňovala výmenu tvárí.

Ak si chcete vyskúšať vytvoriť svoj vlastný deepfake GIF aj vy, aplikáciu môžete stiahnuť z App Store alebo Google Play. Je dostupná zadarmo.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Fun rádio