MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy XCover Pro: juhokóresjký tank, ktorý sa nebijí tvrdého zaobchádzania
zdroj: MOBIL.sk

Samsung Galaxy XCover Pro: juhokóresjký tank, ktorý sa nebijí tvrdého zaobchádzania

Samsung na záver veľtrhu CES 2020 v Las Vegas všetkých prekvapil odolným modelom Galaxy XCover Pro.

Juhokórejská spoločnosť Samsung vyrába odolné smartfóny už nejaký ten piatok. Nikdy nešlo o samostatný rad zariadení, Samsung vydával upravené verzie modelov radu Galaxy S a pre odlíšenie od originálov im udelil titul Active. Neskôr sa objavili modely radu XCover. Posledným členom tejto série bol Samsung Galaxy XCover 4 z roku 2017.

Hoci sa už zdalo, že Samsung na odolné modely zanevrel, nie je tomu tak. Dokázal to len pred niekoľkými dňami na veľtrhu CES v Las Vegas, kde odhalil nový odolný model Samsung Galaxy XCover Pro. Pozrime sa teda, čo obrnená novinka prináša.

XCover Pro je modelom strednej triedy, ktorý bude mať cenovku v 499 amerických dolárov. Bude určený najmä pracovníkom v exteriéroch, vojakom či technikom, aby nesklamal ani v tých najtvrdších podmienkach. Spoločnosť sa rozhodla, že primárne XCover Pro bude určený najmä pre firmy s takýmito zamestnancami, no predávať ho bude aj bežným zákazníkom.

Samsung ho vybavil certifikáciou IP68 a vojenským štandardom odolnosti MIL810, ktorý zabezpečí, že sa smartfón bez púzdra nepoškodí ani pri páde z výšky 1,5 metra. XCover Pro by mal s batériou o kapacite 4050 mAh vyrdžať celý deň náročného používania, poprípade dva dni bežného používania.

Odolný model bude mať oproti súčasným smartfónom jednu veľkú výhodu. Používateľ si v ňom bude môcť vymeniť batériu tak, ako sme boli zvyknutí pred rokmi. Čo sa výkonu týka, Samsung vybavil novinku 4 GB pamäťou RAM a 64 GB vnútorného úložiska. O chod sa stará 8-jadrový čio Exynos 9611 a operačným systémom bude Android 10. Prítomnosť slotu pre microSD karty (do veľkosti 512 GB) je v zariadení tejto kategórie samozrejmosťou.

Výrobca doprial XCoveru Pro 6,3-palcový displej s dostačne jemným rozlíšením FHD+, ktorý sa bude dať ovládať aj v pracovných rukaviciach. Selfie kamerka má rozlíšenie 13 megapixelov a na zadnú stranu sa Samsung rozhodol umiestniť duálny fotoaparát s rozlíšením 25 megapixelov (širokouhlý objektív) + 8 megapixelov (teleobjektív).

Samsung Galaxy XCover Pro bude vybavený bezpečnostným systémom KNOX a tiež niekoľkými vymoženosťami z dielne Microsoftu, s ktorým Samsung dlhodobo spolupracuje. Jednou z nich bude napríklad možnosť vyvolať služby Microsoftu dvomi programovateľnými tlačidlami. Momentálne nie je isté, či sa tento model bude predávať aj u nás. Nový XCover Pro bol zatiaľ ohlásený len pre Ameriku a Južnú Kóreu.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio