Mobil.sk Mobil.sk

Myslíte si, že Pokémon Go je mŕtvy? Za minulý rok zarobil najviac v histórii!
zdroj: pexels.com, pxfuel.com

Myslíte si, že Pokémon Go je mŕtvy? Za minulý rok zarobil najviac v histórii!

Pokémoni zarobili od svojho predstavenia podľa odhadov viac ako 3,1 miliardy dolárov.

Spomínate si ešte na ošiaľ, ktorý vznikol v roku 2016 okolo hry Pokémon Go? Šlo o prvú komerčne úspešnú hru využívajúcu rozšírenú realitu, ktorá si krátko po spustení získala milióny fanúšikov po celom svete. Aj na Slovensku ste zrazu mohli na ulici stretnúť ľudí so smartfónmi v roke, ktorí hľadali Pokémonov. Tak ako tento hit rýchlo prišiel aj odišiel a momentálne o ňom, minimálne u nás, veľmi nepočuť.

unsplash.com

Ani zďaleka však nemôžeme povedať, že by bol Pokémon Go mŕtvy. Stále má silnú fanúšikovskú základňu „lovcov Pokémonov,“ ktorá dokonca rastie. Svedčia o tom aj ich minuloročné zárobky. Za rok 2019 totiž podľa analytickej firmy Sensor Tower zarobila hra najviac v histórii a to takmer 900 miliónov dolárov.

Pokémon Go je síce bezplatná hra, no umožňuje svojim hráčom vykonávať nákupy priamo v aplikácii. Takýmto spôsobom si môžu urýchliť postup v hre alebo získať prístup k exkluzívnemu obsahu, ktorý by inak nezískali. 

sensortower.com

Čo je zaujímavé, Pokémon Go sa úplne vymyká zo zaužívaných trendov. Väčšina bezplatných hier sa buď stane okamžite po svojom spustení veľkým hitom a jej príjmy pomaly klesajú, alebo si pomaly zbiera hráčsku základňu a pomaly naberá na zárobkoch. Krivka ziskovosti Pokémon Go ale vyzerala inak. Podľa Sensor Tower zarobila v rok svojho predstavenia 832 miliónov, no o rok neskôr poklesla až o 29%. Akoby ale nabrala druhý dych a nasledujúce dva roky stúpala až sa dostala na hranicu 894 miliónov.

Zásluhu na tom majú vývojári hry, ktorí neustále pracujú na pridávaní nových prvkov. Tento rok napríklad pribudli multiplayerové „nájazdové“ bitky a zlepšili sa aj efekty rozšírenej reality. Vďaka týmto novinkám sa Pokémonom podarilo pritiahnuť k sebe nových hráčov, čo sa v konečnom dôsledku premietlo aj na celkových zárobkoch.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Fun rádio