Mobil.sk Mobil.sk

Samsung predstavil technológiu v smartfóne, ktorá premení akýkoľvek povrch na klávesnicu
zdroj: 삼성전자 뉴스룸 [Samsung Newsroom] | youtube.com

Samsung predstavil technológiu v smartfóne, ktorá premení akýkoľvek povrch na klávesnicu

Asi všetci sa zhodneme na tom, že písanie na smartfóne nie je práve pohodlné. Aj keď obrazovky zariadení sa zväčšujú a výrobcovia sa nám snažia písanie uľahčovať ako to len ide, veľkej fyzickej klávesnici sa to skrátka nevyrovná. Spoločnosť Samsung chce s týmto problémom bojovať novou technológiou, ktorú prvýkrát ukázal na veľtrhu CES 2020.

Technológia sa nazýva SelfieType a v podstate dokáže pred mobilom vytvoriť veľkú neviditeľnú klávesnicu. Užívateľovi potom stačí klepať prstami po stole ako na klasickej klávesnici a písať text na smartfóne. 

Výhodou SelfieType v porovnaní s doterajšími virtuálnymi klávesnicami (ktoré nikdy neboli práve úspešné) je tá, že neanalyzuje to, kde užívateľ umiestni prst ale to, ako sa hýbu jeho kĺby. Vďaka tomu by mohla byť spoľahlivejšia pri rýchlejšom písaní. Ako napovedá názov, na zachytávanie pohybov využíva selfie kameru a následne ich spracováva pomocou umelej inteligencie.

zdroj: samsung.com

Nová technológia bola vytvorená v rámci programu C-Lab, prostredníctvom ktorého môžu iniciatívni zamestnanci Samsungu pracovať na výskume nových technológií. Mnoho z nich nakoniec neuzrie svetlo sveta, no z niektorých sa môžu stať reálne produkty. Zdá sa, že to by mohol byť aj prípad SelfieType, ktorý vyzerá ako naozaj dobrý nápad.

Návštevníci CES 2020 si mali možnosť vyskúšať SelfieType na vlastnej koži. Daniel Van Boom, redaktor portálu CNET napísal, že po krátkom predvádzacom teste zostal „ohromený.“ Projekt je ale stále vo fáze vývoja a nevieme, kedy ho uvidíme ako reálnu funkciu v smartfónoch Galaxy. Podľa jedného z autorov „neviditeľnej klávesnice,“ je aktuálne najväčšou výzvou získavanie ďalších údajov, vďaka ktorým sa môže algoritmus zdokonaľovať v analyzovaní pohybov prstov.

zdroj: 삼성전자 뉴스룸 [Samsung Newsroom] | youtube.com
zdroj: cnet.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Fun rádio