Mobil.sk Mobil.sk

Samsung ukázal pre vybraných ľudí záhadný smartfón, o ktorom nič nevieme!
zdroj: letsgodigital.org

Samsung ukázal pre vybraných ľudí záhadný smartfón, o ktorom nič nevieme!

Spoločnosť Samsung mala na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas vlastnú konferenciu aj stánok, kde si návštevníci mohli pozrieť ich produkty. Okrem toho však organizovali za zatvorenými dverami aj uzavretý meeting, v ktorom ukázali tajomný produkt, o ktorom nevieme takmer nič.

Kórejsky portál ETNews informoval o tom, že spoločnosť Samsung predviedla na CES 2020 „rolovateľný“ smartfón. Bohužiaľ pre nás, tento mobil bol určený len pre oči niekoľkých vybraných ľudí a za zatvorenými dverami tajnej rokovacej miestnosti. Vieme len, že by malo ísť o mobil s rolovacou obrazovkou a vysúvacím displejom.

Môžeme teda len hádať, ako tento mobil vyzerá a čo to vlastne Samsung pripravuje. Malo by ale ísť o úplne nový druh mobilu, aký sme doteraz nevideli. Pravdepodobne šlo len o koncept v počiatočnom štádiu vývoja, keďže ho spoločnosť ukázala v tajnosti a bez novinárov.

Tajomný mobil zaujal aj holandský portál Letsgodigital a ten sa rozhodol priblížiť fanúšikom, ako by asi mohol vyzerať. Zverejnili koncept smartfónu od Samsungu s vysúvacím displejom, ktorý by umožňoval zväčšiť obrazovku a využívať tak výhody veľkej obrazovky so spratným telom mobilu. Na podobnej myšlienke je založený aj skladací mobil Galaxy Fold, ktorý bol predstavený minulý rok. 

zdroj: letsgodigital.org

Samsung požiadal ešte v roku 2018 o zaregistrovanie patentu na zariadenie, ktoré kombinuje flexibilný displej s konštrukciou vysúvacieho mobilu. Zdá sa teda, že na ňom pracuje už dlhší čas. Aj napriek tomu ale nemôžeme očakávať, že sa tohto zariadenia dočkáme tento rok. Reálnejšie je, že technológia bude pripravená na predaj koncovým zákazníkom o dva až tri roky.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Fun rádio