Mobil.sk Mobil.sk

Toto Samsungu nevyšlo! Pri prezentácií použil logo ukradnuté od Apple
zdroj: Samsung | youtube.com

Toto Samsungu nevyšlo! Pri prezentácií použil logo ukradnuté od Apple

To, že veľké technologické spoločnosti kopírujú Apple nie je žiadnou novinkou. Najnovšie to spravil aj Samsung na svojej tlačovej konferencii.

Spoločnosť Samsung sa ako jedna z mnohých spoločností ukázala na svetovom veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2020 v Las Vegas. Na svojej konferencii ohľadom kybernetickej bezpečnosti spravila chybu, aká by sa zrejme takej veľkej spoločnosti stávať nemala. Priamo v prezentácii totiž použili logo, ktorým konkurenčný Apple označuje technológiu Face ID.

Logo sa objavilo na plátne počas tlačovej konferencie Samsungu, ktorá sa streamovala aj naživo. Približne v 50. minúte sa za vedúcim spotrebnej elektroniky spoločnosti, H. S. Kimom, objavil slide s názvom „Vek skúseností.“ Kim tu hovoril o investíciách Samsungu do kybernetickej bezpečnosti a na znázornenie technológie odomykania tváre použil ikonku Applu.

Aby sme boli féroví, nejde o kópiu 1:1. Vyzerá to tak, že ikona Samsungu má o niečo hrubšie okraje, umiestnené bližšie pri sebe. Zdá sa, že aj okraje sú o niečo viac zaoblené. Aj napriek tomu je ale na prvý pohľad jasné, o aký symbol ide a ktorá spoločnosť ho využíva. Veď posúďte sami...

zdroj: Samsung, Apple

Zdá sa, že šlo o chybu grafika, ktorý pripravoval túto časť prezentácie. Zrejme si neuvedomil, o aké logo ide a použil ho len na ilustračné účely. Samsung totiž tento symbol nevyužíva v žiadnych propagačných materiáloch ani v svojom systéme. Originálna ikona pre odomykanie tváre v smartfónoch od Samsungu vyzerá takto:

zdroj: Samsung

V úvode sme spomínali, že technologické spoločnosti často kopírujú Apple. Aby sme ale boli voči Samsungu féroví, jeho sa to tak veľmi netýka. Má za sebou dlhoročné právne spory s jabĺčkovou spoločnosťou, z ktorých sa poučil a aktuálne si razí vlastnú cestu. Kradnutie nápadov od Apple sa momentálne oveľa viac týka čínskych spoločností ako napríklad Xiaomi.

zdroj: Samsung | youtube.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Fun rádio