Mobil.sk Mobil.sk

Takto by mal vyzerať iPhone 9, ktorý Apple predstaví už onedlho (VIDEO)
zdroj: iGeeksBlog

Takto by mal vyzerať iPhone 9, ktorý Apple predstaví už onedlho (VIDEO)

Fanúšikovia značky Apple netrpezlivo očakávajú príchod najlacnejšieho iPhonu v ponuke. Jeho predstavenie by malo byť na spadnutie.

Milovníci menších smartfónov a operačného systému iOS už roky čakajú na iPhone SE2, ktorý mal byť nástupcom modelu SE. Nakoniec však bude všetko trochu inak. Čím viac sa blížime k údajnému dátumu predstavenia zariadenia, tým viac rôznych informácií sa objavuje a z pôvodného iPhonu SE2 by mal nakoniec byť iPhone 9. Nie je to potvrdené, ale podľa spoľahlivých zdrojov informácií veľmi pravdepodobné.

iphone 8 vizualizácia
iGeeksBlog / OnLeaks

 Nový iPhone možno dostane názov iPhone 9, čo je číslovka, ktorá mala nasledovať po iPhonoch radu 8. Tam však Apple začal s radom X a číslovku 9 akosi preskočil. Teraz by sa k nej však údajne mal vrátiť. Vytúženým dostupným zariadením pre širšie masy tak bude zrejme práve iPhone 9.

iPhone 9 bude vychádzať z dizajnu iPhonu 8, ale zároveň si prepožičia prvky novších zariadení od Apple. Uvidíme teda zadnú stranu z matného skla, kovový rám smartfónu, ktorý však bude v tomto prípade lesklý a na prednej strane sa pod 4,7-palcovým displejom dočkáme klasického domovského tlačidla so zabudovanou čítačkou odtlačkov prstov Touch ID.

iphone 9
iGeeksBolog / OnLeaks

Novinka by sa mala predávať v pamäťových verziách 64 a 128 GB a dostupná by mala byť aj vo veľmi obľúbenej červenej farbe PRODUCT (RED). Procesorom má byť výkonný čip Apple A13 Bionic, takže iPhone by mal poskytnúť výkonu na rozdávanie. Na zadnej strane vidíme bližšie nešpecifikovaný objektív fotoaparátu s LED bleskom a logo spoločnosti Apple, ktoré sa po vzore najlepších modelov presunulo do stredu zariadenia.

Apple chce iPhonom 9 mieriť najmä na používateľov, ktorí stále používajú iPhony 6 a 6s. Tie mnohým ľuďom práve dosluhujú a oni sa tak zrejme budú obzerať po lacnej alternatíve, ktorá bude čo najpodobnejšia ich súčasným iPhonom radu 6. A prečo bude novinka zameraná práve na majiteľov iPhonov radu 6 a 6s?

iPhony radu 6 boli druhým najpredávanejším mobilom na svete v celej histórii. Predali sa ich stovky miliónov kusov, preto ide o veľmi perspektívnu skupinu zákazníkov, ktorí si z obchodného hľadiska zaslúžia nový model iPhonu. Cena novinky by sa mala pohybovať na hranici 399 amerických dolárov. Podobný cenový ekvivalent však môžeme očakávať aj v eurách.

Vizualizácie novinky priniesol twitterový účet OnLeaks v spolupráci s webom iGeeksBlog.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio