Mobil.sk Mobil.sk

Withings ScanWatch sú nové hybridné smarthodinky, ktoré nahradia doktora
zdroj: Withings

Withings ScanWatch sú nové hybridné smarthodinky, ktoré nahradia doktora

Spoločnosť Withings v rámci veľtrhu CES v Las Vegas predstavila nový model hybridných smarthodiniek s názvom ScanWatch. Tie prinášajú množstvo senzorov a v niektorých disciplínach porážajú aj samotné Apple Watch.

Ako už bolo spomenuté vyššie, Withings ScanWatch nie sú klasickými smarthodinkami, ide o hybridné smart hodiny. Namiesto veľkého displeja teda ponúkajú len malý informačný PMOLED displej a ich ciferník tak pripomína viac klasické náramkové hodinky než moderné smart zariadenie, čo má jednu nespornú výhodu.

withings scanwatch
zdroj: Withings

Výdrž batérie sa pri tomto modeli pohybuje na úrovni jedného mesiaca. V ostatných disciplínach však ScanWatch nijako nezaostávajú za svojimi smart konkurentmi, práve naopak. Withings ScanWatch sú vybavené displejom pre smart notifikácie, funkciou GPS  alebo detekciou pohybu a aktivity. Počítadlo krokov, spálených kalórií alebo prejdenej vzdialenosti sú samozrejmosťou. Jednotlivé funkcie sa ovládajú prostredníctvom digitálnej korunky.

Špeciálnou kapitolou sú senzory. Hodinky dokážu priebežne merať pulz, sledovať spánok a detekovať spánkové apnoe prostredníctvom oxygenometra a nechýba im ani funkcia EKG, ktorá je populárna najmä na Apple Watch. Hodinky sú vodotesné do 5ATM a k smartfónu sa pripájajú prostredníctvom Bluetooth. Všetky zozbierané dáta tak máte prehľadne usporiadané v smartfóne.

withings scanwatch
zdroj: Withings

Hodinky Withings ScanWatch sa budú predávať v dvoch veľkostiach (38 mm a 42 mm) za cenu v prepočte 220 eur a väčší model za zhruba 270 eur. Hodinky ScanWatch budú dostupné v priebehu druhého kvartálu roka 2020.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Fun rádio