Mobil.sk Mobil.sk

Apple predstavuje ďalšie video zo série "Shot on iPhone". Tentoraz sa experimentovalo s vodou a ohňom
zdroj: Apple

Apple predstavuje ďalšie video zo série "Shot on iPhone". Tentoraz sa experimentovalo s vodou a ohňom

Spoločnosť Apple veľmi rada útočí na zmysly potencionálnych zákazníkov. A nie je tomu inak ani v tomto prípade.

Apple už nejakú dobu prináša svoje videá Shot on iPhone (zachytené iPhonom), ktoré ukazujú, čo všetko je možné odfotiť alebo nakrútiť prostredníctvom fotoaparátu v iPhone. V rukách skúsených fotografov a umelcov sa totiž každý smartfón stáva mocným nástrojom.

Špeciálnou skupinou videí "Shot on iPhone" je skupina s názvom Experiments (experimenty). V nej dostanú do ruky iPhony vedci a umelci, ktorí majú za úlohu zachytiť krásne zábery fyzikálnych javov. Tie spája spoločná téma. Tá najnovšia má názov Fire & Ice (Oheň a ľad).

Dvaja umelci tak vo svojom laboratóriu vymýšľajú rôzne scény, ktoré by sa dali zaujímavo natočiť a vo výsledku skombinovať v umeleckom videu. A výsledok? Ten si už pozrite v samotnom videu Fire & Ice. Podľa nášho názoru však ide o jedno z najvydarenejších videí celej série.

data-youtube-width="100"
zdroj: Apple / YouTube

Určite by však zaujímalo nejedného človeka, ako podobné zábery vznikli. V Apple mysleli aj na týchto zvedavcov a s videom prinášajú krátky dokumentárny zostrih zo samotného nakrúcania. Z videa vyplýva, že nakrútiť takéto pokusy nie je zrovna najjednoduchšie a ani najlacnejšie. Človek potrebuje veľké množstvo materiálu a nástrojov. Presvedčte sa.

data-youtube-width="100"

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio