MOBIL.sk MOBIL.sk

Nová verzia Wi-Fi 6E bola predstavená! Čo to pre nás znamená?
zdroj: wikipedia.org

Nová verzia Wi-Fi 6E bola predstavená! Čo to pre nás znamená?

Štandard prinesie nižšiu latenciu a vyššiu prenosovú rýchlosť vďaka prístupu k novému frekvenčnému spektru.

Organizácia Wi-Fi Alliance oficiálne predstavila nový štandard Wi-Fi 6E, ktorý prichádza ako nadstavba k pôvodnému Wi-Fi 6. Štandard čerpá všetky výhody, ktoré priniesol Wi-Fi 6, no má jednu dôležitú novinku. Zariadeniam umožňuje pristupovať k širokému frekvenčnému spektru 6Ghz. Pôvodný štandard umožňoval prístup len k 5Ghz.

Doteraz nevyužité, 6Ghz pásmo, umožní využiť dodatočnú kapacitu spektra. Pre nás, užívateľov, by to malo znamenať nižšiu latenciu, ktorá sa môže počítať v milisekundách. Takú úroveň sme prostredníctvom Wi-Fi siete neboli schopní dosiahnuť a ponúkalo ju len káblové pripojenie. Zvýšia sa aj prenosové rýchlosti s celkovým výkonom siete.

pxhere.com

„6Ghz pomôže vyriešiť rastúcu potrebu po kapacitách Wi-Fi spektra, aby sa zabezpečilo, že používatelia sietí Wi-Fi budú spokojní so svojimi zariadeniami,“ povedal Edgar Fingueroa, riaditeľ organizácie. „Wi-Fi Alliance teraz zavádza Wi-Fi 6E, aby sa odvetvie zjednotilo v spoločnej terminológii a umožnilo sa užívateľom Wi-Fi identifikovať zariadenia podporujúce 6GHz, až sa toto spektrum stane dostupné.“

Ako hovorí Edgar Fingueroa, samotné 6Ghz spektrum zatiaľ nie je dostupné. Organizácia Wi-Fu Alliance sa o jej získanie len uchádza a musí byť schválené orgánmi. Akonáhle sa tak ale stane, môžeme očakávať, že výrobcovia smartfónov začnú používať pojem Wi-Fi 6E v rámci špecifikácii a reklamných kampaní.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio