MOBIL.sk MOBIL.sk

Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite: Samsung predstavil vlajkové lode za nízku cenu
zdroj: Samsung

Galaxy S10 Lite a Galaxy Note10 Lite: Samsung predstavil vlajkové lode za nízku cenu

Spoločnosť Samsung včera predstavila dvojicu smartfónov Galaxy S10 Lite a Note10 Lite. Ide o odľahčené vlajkové lode, ktoré chcú zaujať prémiovými funkciami za nízku cenu.

Samsung Galaxy S10 Lite

Do rodiny smartfónov S10 pribudol štvrtý člen, ktorý nesie názov S10 Lite. Svojim dizajnom sa ale veľmi na súrodencov nepodobá. Samsung totiž využil 6,7 palcový AMOLED displej, ktorý je väčší ako má Galaxy S10+ a prednú kameru presunul z rohu obrazovky do jej stredu. Novinka tak pripomína viac čerstvo predstavený Galaxy A71.

zdroj: Samsung

Zadnú stranu tvorí plastové telo, ktoré má lesklým povrchom imitovať prémiové sklo. Nájdeme na ňom trojitú kameru umiestnenú do obdĺžnika s hlavným 48 megapixlovým fotoaparátom, ktorá podporuje optickú stabilizáciu Super Steady OIS. Dopomáha jej 5 megapixlový makro objektív na fotenie malých predmetov a 12 megapixlová ultra široká kamera so 123 stupňovým uhlom záberu. Predná kamera má 32 megapixelov. 

Galaxy S10 Lite dostal výkonný procesor Snapdragon 855, ktorý je určený pre vlajkové lode spolu so 6 až 8GB pamäťou RAM. Vnútorné úložisko má 128GB, no môžete ho rozšíriť aj o pamäťovú kartu. Poteší aj veľká 4500mAh batéria, ktorá by sa mala postarať o dostatočnú výdrž mobilu. 

zdroj: Samsung

Samsung Galaxy Note10 Lite

Smartfón Note10 Lite ponúka spredu podobný dizajn ako pôvodné vlajkové lode z minulého roka. Znamená to veľký displej s tenkými rámikmi a selfie kamerou umiestnenou v diere uprostred obrazovky. Keďže ide o mobil rady Note, jeho súčasťou je dotykové pero S Pen s technológiou Bluetooth. Okrem písania ho tak môžete využiť aj na ovládanie smartfónu na diaľku, napríklad pri fotení fotografii alebo prepínaní snímok na prezentácii.

zdroj: Samsung

Zadná strana sa už od pôvodných smartfónov Note10 líši. Ponúka podobný dizajn ako Galaxy S10 Lite, avšak trochu rozdielne kamery. Hlavná kamera má „len“ 12 megapixelov a podporuje optickú stabilizáciu obrazu spolu s automatickým zaostrovaním pomocou dvoch pixelov. Makro snímač bol nahradený 12 megapixlovým telefoto snímačom, ktorý umožňuje dvojnásobný optický zoom. 12 megapixlová ultraširoká kamera je rovnaká ako v Galaxy S10 Lite.

Smartfón je poháňaný vlastným procesorom od Samsungu Exynos 9810, ktorý bol použitý v Galaxy Note9 z roku 2018. Ponúka 6 alebo 8GB pamäť RAM a 128GB vnútorné úložisko. Pochváliť sa môže aj 4500mAh batériou. 

zdroj: Samsung

Model Galaxy S10 Lite sa na Slovensku začne predávať na začiatku februára hneď v dvoch farebných variantoch, v čiernom Prism Black a modrom Prism Blue za cenu 649 Eur. Galaxy Note10 Lite príde na trh už v polovici januára a bude stáť o niečo menej - 599 Eur. Note10 Lite bude dostupný v striebornej farbe Aura Glow a čiernej Aura Black.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio