Mobil.sk Mobil.sk

LG nám prinesie revolučný televízor, ktorý sa roluje zo stropu ako plagát
zdroj: lg.com

LG nám prinesie revolučný televízor, ktorý sa roluje zo stropu ako plagát

Spoločnosť LG nepatrí k tým najvýraznejším a technologicky najvyspelejším výrobcom smartfónov. Zato však vyniká v iných segmentoch ako napríklad televízory, s ktorými patria každoročne k tým najinovatívnejším na trhu. A tento rok si pre nás prichystali hneď niekoľko revolučných kúskov.

LG si pre rok 2020 prichystalo niekoľko modelov televízorov, ktoré stoja za pozornosť. Po prvýkrát by nám ich mali ukázať na konferencií spotrebnej elektroniky CES 2020, ktorá otvorí svoje brány v Las Vegas 7. januára. Už teraz nám ale priniesli malú ochutnávku toho, na čo sa môžeme tešiť prostredníctvom tlačovej správy.

Tým najvýraznejším kúskom bude 65 palcový UHD OLED televízor, ktorý ponúkne ohybný displej. Umiestnený bude v strope a bude sa rolovať, podobne ako papier. V zloženom stave tak bude zaberať len minimálny priestor a užívatelia si ho budú môcť vysunúť len vtedy, keď sa budú chcieť pozerať na televízor. 

Podobný televízor nám LG predstavilo už minulý rok. Na CES 2019 nám ukázali svoju prvú rolovateľnú obrazovku, ktorá sa ale vysúvala zo špeciálnej skrinky umiestnenej na zemi. Nová generácia by však mala byť upevnená na strope, takže zaberie ešte menej miesta. Bohužiaľ, spoločnosť zatiaľ nezverejnila žiadny jej obrázok, takže si nevieme úplne predstaviť, ako to celé bude vyzerať.

zdroj: lg.com

Okrem rolovateľného televízora by sme sa mali dočkať aj novej priehľadnej obrazovky, ktorá je navrhnutá na používanie v lietadle. 55 a 65 palcové displeje nájdu využitie v súkromných kabínach prvej triedy a vyzerajú ako televízory zo sci-fi filmov. Ďalšia novinka bude rolovateľná obrazovka veľkosti laptopu, ktorá by sa mala montovať do luxusných áut.

zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: LG

Pozri viac

Fun rádio