Mobil.sk Mobil.sk

7-ročný chlapec dostal na Vianoce slúchadlá Apple AirPods. Po pár dňoch skončil v nemocnici!
zdroj: @TyishaWSB / Twitter

7-ročný chlapec dostal na Vianoce slúchadlá Apple AirPods. Po pár dňoch skončil v nemocnici!

Bezdrôtové slúchadlá sú skvelým vianočným darčekom. Občas by však rodičia mohli popremýšľať, či sú vhodné aj pre menšie deti.

Svoje o tom vie aj Kiara Stroud, matka 7-ročného chlapca, ktorá si po posledných Vianociach prešla ťakžými chvíľami a teraz chce varovať ostatných rodičov, aby podobnú chybu neurobili tiež. Chlapec dostal na Vianoce smartfón a nové slúchadlá AirPods.

Len dva dni potom, keď bola Kiara v práci, dostala telefónát od svojej matky. Tá jej oznámila, že jej syn omylom prehltol jedno z bezdrôtových slúchadiel. Vraj ho držal v ústach za tenšiu časť a omylom ho prehltol.

Matka nevedela, čo má v tejto situácii robiť, tak vzala svojho syna na pohotovosť, kde rôntgen brušnej dutiny odhalil slúchadlo v žalúdku. Lekár hovoril, že sa s ničím podobným v živote nestretol, ale že pravdepodobne nechajú slúchadlo vyjsť z tela chlapca prirodzenou cestou. Je len potrebné počkať niekoľko dní.

Podľa matky sa chlapec počas tejto doby ani nechcel priblížiť ku svojmu smartfónu, pretože sa bál, že by sa slúchadlo automaticky pripojilo prostredníctvom technológie Bluetooth a že by mu slúchadlo v jeho žalúdku či črevách začalo hrať.

Po pár dňoch slúchadlo naozaj uzrelo svetlo sveta a všetko je našťastie v poriadku. Kiara zo svojím príbehom rozhodla podeliť, aby prehovorila do duše ďalším rodičom. Tí by vraj mali otvoriť oči a zamyslieť sa nad tým, či je takýto darček vhodný pre menšie deti.

airpod v bruchu zaudku
@TyishaWSB / Twitter

Kiara tvrdí, že nateraz si jej ratolesť bude musieť vystačiť s klasickými slúchadlami na kábli a bezdrôtové slúchadlá dostane neskôr, keď bude väčší. Tento prípad dopadol vcelku dobre, ale nemusí to tak skončiť vždy. Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, slúchadlá sú relatívne malé a dieťa ich môže ústami aj vdýchnuť, čo by mohlo spôsobiť podstatne väčšie komplikácie.

Kiara tvrdí, že sama by si nikdy nepomyslela, že by jej syn dokázal niečo také neúmyselne prehltnúť a stalo sa. Mimochodom, aj keď ide o relatívne raritný prípade, takéto niečo sa už prihodilo. V minulosti sme už písali o chlapíkovi menom Ben Hsu, ktorému sa AirPody podarilo prehltnúť v spánku.

zdroj: wsbtv.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Fun rádio