Mobil.sk Mobil.sk

Mýtus o batériách zbúraný! Nižšie rozlíšenie displeja nepredĺži výdrž vašej batérie
zdroj: PhoneBuff | youtube.com

Mýtus o batériách zbúraný! Nižšie rozlíšenie displeja nepredĺži výdrž vašej batérie

Máte v smartfóne nastavené nižšie rozlíšenie, aby ste predĺžili výdrž baterky? Robíte to zbytočne.

Mnoho dnešných smartfónov umožňuje v nastaveniach zmeniť rozlíšenie obrazovky. To znamená nastaviť, koľko pixelov sa bude na vašom displeji zobrazovať, čo sa prejaví v kvalite zobrazovania a hustoty pixelov. Mnoho ľudí cielene znižuje rozlíšenie obrazovky, aby tým predĺžili celkovú výdrž batérie, pretože si myslia, že čím menej pixelov sa bude zobrazovať, tým ich smartfón vydrží viac.

YouTubový kanál PhoneBuff sa rozhodol otestovať, aký vplyv v skutočnosti toto nastavenie na výdrž batérie má. Testovali to na dvoch smartfónoch – Galaxy S10+ a následne aj Galaxy S10. Na oboch modeloch najskôr nastavili 1440p rozlíšenie a následne 1080p. Potom porovnali, ako sa zmení výdrž batérie v závislosti od nastavenia.

zdroj: PhoneBuff | youtube.com

Výdrž testovali pri reálnom používaní. Simulovali písanie správ, hranie hry, prezeranie máp aj telefonovanie. A prekvapivo, žiadny rozdiel tam nebol. Batéria v Galaxy S10 aj S10+ vydržala rovnaký čas, či už bol hustota pixelov vyššia alebo nižšia. Podobné výsledky by sa zrejme ukázali aj v smartfónoch od iných výrobcov.

Test teda jasne ukázal, že rozlíšenie displeja nemá vplyv na výdrž batérie. Pokojne si teda môžete nastaviť maximálne rozlíšenie a užiť si plnú hustotu pixelov, za ktorú ste si zaplatili.

Pokiaľ predsa hľadáte spôsob, ako predĺžiť výdrž a váš smartfón má OLED displej, radšej si v ňom zapnite tmavý režim. PhoneBuff robil pred časom podobný test so zapnutým a vypnutým tmavým režimom, pri ktorom sa ukázalo, že môže predĺžiť životnosť batérie až o 30%.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Fun rádio