Mobil.sk Mobil.sk

Nokia nám novú vlajovú loď predstaví až koncom roka 2020
zdroj: NOKIA

Nokia nám novú vlajovú loď predstaví až koncom roka 2020

Spoločnosti Nokia sa vcelku darí zaujať klientov smartfónmi strednej a nižšej triedy, spoločnosti však stále chýba poriadna vlajková loď. Tento rok by sme sa jej mali konečne dočkať.

Nokia nám vo svojej novodobej histórii, keď začala vyrábať smartfóny prostredníctvom spoločnosti HMD Global, predstavila už dva smartfóny spadajúce do prémiovej triedy, ktoré však oproti svojim konkurentom stále nejaký aspekt výnimočnosti postrádali. Prvým bola Nokia 8 Sirocco, svojimi špecifikáciami patrila len niekde na hranicu vyššej strednej a prémiovej triedy a druhým bola Nokia 9 PureView.

Tá bola vybavená 5 optikami fotoaparátu s technológiou spoločnosti Light a mala fotiť extrémne kvalitné fotografie. Ako sa však neskôr ukázalo, tento model slúžil ako demonštrácia technológie a Nokia nikdy ani nepredpokladala, že sa smartfón bude predávať v desiatkach miliónov kusov. Nokii 9 na to totiž chýbalo niekoľko vlastností.

V prvom rade ponúkala hardvér, ktorý bol v čase jej uvedenia už starší. Nokia začala predávať tento model iba v jednej (modrej) farbe a všetci veľmi dobre vieme, že zákazníci si proste radi vyberajú. Neskôr sa k týmto neduhom pridal aj fakt, že fotoaparát bol pomalý, fotografie z neho nakoniec v porovnaní s konkurenciou vobec neboli skvelé. Jednoducho to bol dobrý zámer, ktorý však v konečnom dôsledku skončil iba ako pokus.

Už v druhej polovici roka 2019 sme sa mali dočkať aktualizovaného smartfónu Nokia 9.1. Jeho vývoj však nešiel podľa plánu, tak bolo jeho predstavenie posunuté na začiatok roka 2020. Posledné informácie však ukazujú, že ani tento termín dodržaný nebude. Vývoj Nokie 9.1 bol údajne zastavený a spoločnosť sa tak bude plne sústrediť na model Nokia 9.2. Ten by mal prísť koncom roka s viac konkurencieschopnými špecifikáciami a najmä súčasným najvýkonnejším procesorom Qualcomm Snapdragon 865.

Medzitým sa určite dočkáme aktualizácií všetkých súčasných modelov a ako už Nokia prezradila pri predstavovaní modelov 6.2 a 7.2, v priebehu roka 2020 zákazníkom ponúkne aj lacný 5G smartfón strednej triedy.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Fun rádio