MOBIL.sk MOBIL.sk

Americkí vojaci majú zakázané používať aplikáciu TikTok!
zdroj: wikipedia.org

Americkí vojaci majú zakázané používať aplikáciu TikTok!

Spolu s rastúcou popularitou sociálnej siete a aplikácie TikTok rastú aj obavy spojené s jej používaním. Stále častejšie sa totiž objavujú dohady, že je napojená na čínsku vládu a môže byť využitá na špehovanie a zbieranie údajov.

TikToku sa obáva aj americká armáda, ktorá teraz vydala nové nariadenie súvisiace s toto čínskou sociálnou sieťou. Vojaci majú zakázané používať a mať nainštalovanú aplikáciu TikTok v svojich služobných smartfónoch. Myslia si, že predstavuje ohrozenie pre národnú bezpečnosť a Čína môže prostredníctvom nej získavať informácie, prípadne ovplyvňovať vojakov.

Americké námorníctvo požiadalo ešte v decembri svojich členov, aby vymazali aplikáciu TikTok zo svojich mobilov, aby „zabránili úniku osobných údajov.“ Zároveň ich upozornili na to, aby si dávali pozor, čo do svojich mobilov sťahujú. 

zdroj: Tiktok

Nevieme, či sú tieto opatrenia len preventívne alebo majú Američania skutočné dôkazy o zneužívaní sociálnej siete. TikTok je ale od októbra v hľadáčiku Výboru pre zahraničné investície v Spojených štátoch po tom, čo vznikli obavy, že čínska vláda prostredníctvom neho zhromažďuje údaje používateľov a zároveň cenzuruje jeho obsah.

TikTok ale s ničím z toho nesúhlasí. Spoločnosť ByteDance, ktorá ho vlastní, odmieta všetky obvinenia a podozrenia z napojenia na čínsku vládu. Tvrdí, že na ňom neprebieha žiadna vládna cenzúra a citlivo narábajú aj s užívateľskými dátami. Údaje o amerických používateľoch skladuje na amerických serveroch so zálohou v Singapure.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio