Mobil.sk Mobil.sk

Žena našla svoje ukradnuté auto vďaka funkcii „Find My iPhone“
zdroj: pxhere.com

Žena našla svoje ukradnuté auto vďaka funkcii „Find My iPhone“

Služba „Nájsť môj iPhone,“ známa v angličtine ako „Find My iPhone,“ sa nemusí využívať len na hľadanie strateného či zapatrošeného smartfónu. Môžete vďaka nemu nájsť aj ukradnuté auto.

Dokazuje to príbeh ženy menom Victoria O’Connor, ktorej zlodeji ukradli auto. Victoria šla na rýchly nákup do miestneho obchodu a svoj iPhone si nechala v aute. Zrejme sa ale veľmi ponáhľala a neuvedomovala si, čo robí, pretože auto nechala aj s kľúčmi naštartované na ulici, kým si mala vybaviť nákup. Keď sa vrátila naspäť, jej auto tam už nebolo.

Žena to ale mala ešte o niečo zložitejšie. Pred niekoľkými mesiacmi bol jej byt poškodený požiarom a jej auto sa na posledné týždne stalo domovom. V priebehu jeden sekundy tak prišla aj o to posledné, čo mala. 

zdroj: Apple

V tomto prípade mala Victoria šťastie, že si svoj iPhone zabudla v aute. Policajti sa totiž pokúsili lokalizovať zlodejov pomocou funkcie „Nájsť môj iPhone.“ Ide o službu, ktorá je súčasťou aplikácie „Find My“ v iOS 13 a umožňuje pomerne presne lokalizovať zapnutý smartfón. Polícii sa vďaka tomu podarilo zistiť približnú polohu telefónu. Vďaka tomu našli ukradnuté auto, ktoré stálo pri neďalekej bytovke. 

„Zlodeji budú zlodejmi,“ hovorí policajt, ktorí na prípade pracoval. „To najlepšie, čo môžete urobiť, je nenechať vozidlo bez dozoru a starať sa o cenné veci.“ Možno si poviete, že niečo také je samozrejmé. Prípad Victorie O’Connor ale dokazuje že nie. A nebyť iPhonu so zapnutou funkciou „Find My iPhone,“ nemuselo to pre ňu vôbec dopadnúť dobre.

zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Fun rádio