MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei to zrejme nezvládol! Skladací Mate X má podobné problémy ako pôvodný Galaxy Fold
zdroj: @Samsung_News_ | twitter.com

Huawei to zrejme nezvládol! Skladací Mate X má podobné problémy ako pôvodný Galaxy Fold

Rok 2019 si zapamätáme ako rok, kedy svet spoznal prvé skladacie smartfóny na svete. Zároveň ale bude pripomínať spoločnostiam, čo sa môže stať, ak na svet prinesú „prelomový“ produkt, ktorý je v skutočnosti nedotiahnutý.

Spoločnosti Huawei a Samsung sa začiatkom tohto roka predbiehali v tom, kto nám skôr prinesie vlastný skladací smartfón. Dopadlo to nakoniec tak, že Mate X od Huawei aj Galaxy Fold od Samsungu museli byť nakoniec odložené a predávať sa začali len pred pár mesiacmi. Zatiaľ čo Samsung sa ale pravdepodobne polepšil a skutočne odstránil pôvodné vady, o skladacom mobile od Huawei máme len veľmi málo informácii.

Mate X sa totiž predáva len v Číne a momentálne je na internete žalostne málo dôveryhodných a plnohodnotných recenzii. V podstate nevieme, ako sa tomuto skladaciemu mobilu darí a či netrpí podobnými nedostatkami ako pôvodný Galaxy Fold ešte pred tým, ako ho Samsung odložil.

zdroj: @Samsung_News_ | twitter.com

Niektoré prvé reakcie zákazníkov ale naznačujú, že aj Mate X má mnoho problémov. Najnovšie sa dokonca na čínskej sociálnej sieti Weibo objavilo video, ktoré zachytáva Mate X s poškodenou obrazovkou, ktorý je prakticky nepoužiteľný. S veľmi podobnými problémami sa stretávali aj recenzenti, ktorí dostali prvé kusy Galaxy Fold v prvej polovici tohto roka.

Portál phonearena.com píše, že obrazovka sa pravdepodobne poškodila kvôli tomu, že sa pod ňu dostal prach alebo úlomky. Zatiaľ ale nevieme, či ide o problém, ktorý sa týka viacerých zariadení, ako to bolo pri Galaxy Fold, alebo ide len o jediný chybný kus. Ako sme už spomínali, momentálne na internete chýbajú užívateľské aj odborné recenzie na nový Mate X.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio