Mobil.sk Mobil.sk

Lekári tvrdili, že nikdy nebude vedieť hovoriť. Anastasia teraz zarába na YouTube milióny!
zdroj: Forbes.com

Lekári tvrdili, že nikdy nebude vedieť hovoriť. Anastasia teraz zarába na YouTube milióny!

Anastasia Radzinskaya je dievčatko s neskutočne silným príbehom. Pôvodne sa zdalo, že ju v živote čakajú najmä útrapy, no potom sa úplnou zhodou okolností stala hviezdou služby YouTube.

Malá Anastasia sa narodila s mozgovou obrnou v južnej časti Ruska a lekári jej predpovedali, že nebude nikdy v živote hovoriť. Rodičia sa však nevzdávali a začali s ňou cvičiť. Aby aj zvyšní členovia rodiny videli Anastasiin progres, začali si ju nakrúcať na videá a tie začali zverejňovať na sieti YouTube, kde si ich mohli pozrieť aj ostatní. Lenže potom sa začali diať veci. Anastasia mala stále viac sledovateľov, takže obsah videí začali rodičia malej youtuberky jemne prispôsobovať.

Videá mali bežný detský obsah. Išlo o skákanie v nafukovacom hrade, hranie sa so zvieratami a podobne. Videá boli prekladané zvučkami a smiechom detí. Najmä jedno z videí všetko zmenilo. Išlo o video z návštevy ZOO, kam Anastasiu zobral jej otec Jurij. V priebehu jedného roka od zverejnenia si toto video pozrelo až 767 miliónov ľudí, čo mladej youtuberke vygenerovalo zisk 18 miliónov amerických dolárov.

Nastya alebo Stacy, ako mladú youtuberku ľudia nazývajú, sa tak so svojimi 107 miliónmi odoberateľov na siedmich kanáloch stala podľa časopisu Forbes treťou najlepšie zarábajúcou youtuberkou roku 2019. Všetky jej vydeá majú celkovo 42 miliárd pozretí.

Aj tento príbeh ukazuje, ako internet a sociálne médiá dokážu zmeniť život bežných ľudí na nepoznanie. Keď rodičia malej Anastasie nahrávali na YouTube jej prvé video, určite nečakali, že niekedy sa táto činnosť stane biznisom. Ide tak o ďalšiu žiarivú detskú hviezdu v oblasti videí, ktorej hviezda určite len tak nezhasne.

zdroj: forbes.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Fun rádio