MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy S10 má najrýchlejšie dáta v mobile! Rýchlosťou prekonáva Apple aj Huawei
zdroj: unsplash.com

Samsung Galaxy S10 má najrýchlejšie dáta v mobile! Rýchlosťou prekonáva Apple aj Huawei

Zatiaľ čo väčšina recenzii a porovnávacích testov sa zameriava na parametre ako kvalita fotoaparátu, rýchlosť systému, výkon alebo výdrž batérie, akosi sa zabúda na rýchlosť sieťového modemu. Pritom ide o dôležitú vec, ktorá ovplyvňuje to, ako rýchlo môžete sťahovať a posielať súbory cez mobilné dáta.

Spoločnosť Ookla, ktorá prevádzkuje známu webovú službu Speedtest.net na meranie rýchlosti internetového pripojenia, sa teraz rozhodla pozrieť práve na túto zanedbávanú vec. Vo veľkom benchmarkovom teste porovnali rýchlosť dátového prenosu v najznámejších vlajkových lodiach Samsung Galaxy S10, Apple iPhone XS a Huawei Mate 20 Pro.

Keďže každá krajina má iné sieťové podmienky, samotná rýchlosť sťahovania sa líši naprieč rôznymi trhmi. V teste sa preto pozreli na 15 rôznych štátov, medzi ktorými síce nie je Slovensko, no nájdeme tam niekoľko príbuzných európskych krajín ako napríklad Nemecko, Francúzsko či Taliansko.

zdroj: speedtest.net

Ukázalo sa, že najlepšie si na väčšine trhov viedol Samsung Galaxy S10, ktorý dokázal prekonať svojich konkurentov na všetkých trhoch okrem Japonska, Anglicka, Nemecka a Francúzska a Nigéria. Vo Francúzsku a Anglicku si o niečo lepšie viedol Mate 20 Pro, v Nemecku a Japonsku zas iPhone XS. Z Nigérie zrejme nezískali dostatok dát, pretože v tomto prípade bol v teste zahrnutý len iPhone XS. V krajinách ako Austrália, Južná Kórea, Spojené štáty, Kanada a ďalších však už kraľoval Galaxy S10.

Najhoršie v teste dopadol iPhone XS, ktorý vo väčšine štátov (s výnimkou vyššie spomínaného Nemecka a Japonska) dopadol výrazne horšie ako jeho dvaja konkurenti. Ďalšou zaujímavosťou je, že najrýchlejšie priemerné sťahovanie zaznamenali v Kanade, Austrálii a Južnej Kórei. Naopak, najhoršie na tom bola India. 

V ďalšom teste sa spoločnosť Ookla pozrela na porovnanie rýchlosti sťahovania na novej generácii sieti 5G. Keďže iPhone XS 5G nepodporuje, porovnávali len Mate 20 Pro a Galaxy S10. V tomto prípade už vlajková loď od Samsungu viedla naozaj výrazne – výnimkou bola len domovská krajina Huwei, Čína, kde Mate 20 Pro zaznamenal lepšie výsledky.

zdroj: speedtest.net

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio