MOBIL.sk MOBIL.sk

Chystaný smartfón Huawei P40 mal dostať grafénovú batériu, všetko je však inak
zdroj: @Onleaks @91Mobiles

Chystaný smartfón Huawei P40 mal dostať grafénovú batériu, všetko je však inak

Spoločnosť Huawei by sa už budúci rok mohla postarať o revolúciu v oblasti batérii. Ako prvá na svete by mohla v svojom smartfóne využiť namiesto lítiových bateriek grafénové.

Batérie sú momentálne jedným z najslabších článkov moderných smartfónov. Tie sa síce dokážu kvalitou fotografii vyrovnať profesionálnym fotoaparátom a výkonom dobiehajú mnohé počítače, no ich výdrž je stále nedostatočná a nabíjame ich väčšinou každý deň. To by sa však mohlo zmeniť už budúci rok vďaka spoločnosti Huawei.

Pripravovaný smartfón Huawei P40 by mohol byť prvým na svete, ktorý bude vybavený grafénovou batériou. A nejde len o obyčajný dohad, ale informáciu, ktorá prišla z oficiálneho Twitteru francúzskej pobočky Huawei. Tá ho zrejme zverejnila omylom, pretože krátko na to ho vymazala. Portál phonearena.com si ho ale stihol uložiť.

zdroj: phonearena.com

Ďalšia vlajková loď Huawei zameraná na fotografiu, model P40, príde s novou generáciou grafénovej batérie. Nabitie z 0 na 100% za 45 minút,“ bolo napísané v príspevku Huawei France.

O graféne sa hovorí už dlhšie ako o materiáli, ktorý by mal v budúcnosti nahradiť klasické lítiové batérie. Ponúka totiž výrazne rýchlejšie nabíjanie spolu s väčšou výdržou a menšou veľkosťou batérií. Vďaka tomu by mohli smartfóny vybavené grafénovou batériou ponúknuť podstatne vyššiu výdrž batérie, no zároveň sa nepredĺži čas ich nabíjania.

zdroj: @UniverseIce | twitter.com

Pokiaľ by dostal Huawei P40 skutočne grafénovú batériu, šlo by o prvý komerčne dostupný smartfón s touto technológiou. Na druhej strane, aj keď ide o príspevok z oficiálneho účtu, stále nad ním visí otáznik. Huawei totiž použil v pozadí obrázok smartfónu, ktorý nevyzerá ako pripravovaný Huawei P40 či P40 Pro. Navyše, technologický odborník @UniveseIce napísal na svojom Twitteri, že takáto technológia je "momentálne nemožná." Či teda Huawei nakoniec spraví revolúciu v batériách sa s istotou dozvieme až v čase predstavovania nových vlajkových lodí v marci 2020.

AKTUALIZÁCIA: Nakoniec aj samotní zástupcovia začky Huawei potvrdili, že sa jednalo len o fámu a nie o skutočnú informáciu. Otázne však je, prečo sa takýto obrázok objavil na jednom z oficiálnych profilov spoločnosti Huawei. Nech je už pravda kdekoľvek, aj výrobca potvrdil, že technológia grafénových batérií ešte nie je pripravená pre komerčnú výrobu a prvé takéto batérie by sme v smartfónoch mohli vidieť až v roku 2021.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio