MOBIL.sk MOBIL.sk

Táto fantasy hra má vďaka umelej inteligencií nekonečne veľa možností a príbehov!
zdroj: needpix.com

Táto fantasy hra má vďaka umelej inteligencií nekonečne veľa možností a príbehov!

Predstavte si herný fantasy svet, ktorý je doslova nekonečný. V ktorom máte neobmedzené možnosti, nekonečne veľa koncov príbehov a je len na vás ako sa vyvinú. Presne taká je nová hra s názvom AI Dungeon.

AI Dungeon je novinka, ktorá dokazuje, akým silným nástrojom môže byť v gamingu umelá inteligencia. Ide o klasickú textovú RPG hru, takže nečakajte žiadne grafické rozhranie, na aké sme u dnešných hier zvyknutí. Hra vám napíše časť príbehu a vy následne rozhodnete, ako sa má hlavný hrdina zachovať. Takýmto spôsobom sa postupne buduje príbeh.

Na rozdiel od ostatných textových RPG hier je ale AI Dungeon poháňaný umelou inteligenciou. Práve ona spracováva to, čo hráč napíše a generuje mu podľa toho príbeh. Vďaka tomu sú možnosti neobmedzené a len samotný hráč rozhoduje o tom, kam sa bude celý príbeh uberať.

Keď som AI Dungeon prvýkrát zapol, doslova ma fascinoval. Nie je totiž obmedzený na jeden konkrétny žáner a dokáže vytvoriť v podstate čokoľvek – vybrať si môžete medzi fantasy, mysterióznym, apokalypsou, zombie alebo iným vlastným žánrom. Následne si vyberiete postavu, jej meno a príbeh môže začať.

zdroj: play.google.com

Hra vám vždy predostrie časť príbehu a vy máte za úlohu napísať do textového poľa, čo chcete spraviť alebo povedať. To znamená, že nie ste obmedzený len na niekoľko prednastavených možností, ako to u podobných hier normálne býva. Môžete spraviť naozaj čokoľvek – hladko prechádzať príbehom a robiť správne rozhodnutia alebo od začiatku zabíjať všetkých svojich parťákov a ľudí vôkol vás. Tak či tak sa bude príbeh vyvíjať vpred. 

Je až prekvapivé, ako dobre si umelá inteligencia v reagovaní na požiadavky hráča vedie. Samozrejme, ani ona nie je dokonalá a občas príde s niečím, čo úplne nesedí do celého príbehu. Stalo sa mi tiež, že sa v určitom momente zasekla. Vo väčšine prípadov ale reaguje veľmi dobre a tvorí zaujímavý príbeh.

Hru si môžete vyskúšať aj vy. Od decembra je k dispozícii zadarmo na stiahnutie pre iOS aj Android zariadenia. Pripravte sa ale na to, že potrebujete mať aspoň základné znalosti angličtiny, pretože ako to už býva – po slovensky dostupná nie je.

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio