MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung by nám mohol čoskoro priniesť slúchadlá Galaxy Buds 2 s podstatne lepšou výdržou batérie!
zdroj: samsung.com

Samsung by nám mohol čoskoro priniesť slúchadlá Galaxy Buds 2 s podstatne lepšou výdržou batérie!

Samsung Galaxy Buds sú jedny z najlepších „skutočne bezdrôtových“ slúchadiel, ktoré si momentálne môžete kúpiť. A najnovšie úniky naznačujú, že už čoskoro by sme sa mohli dočkať ich druhej generácie, ktorá posunie latku ešte vyššie.

Trh bezdrôtových slúchadiel stále rastie a za posledných pár rokov sa aj vďaka Apple AirPods, stali veľmi populárne. Preto môžeme očakávať, že aj v roku 2020 sa dočkáme viacerých zaujímavých modelov z tejto kategórie. Jednými z najočakávanejších slúchadiel sú rozhodne aj Samsung Galaxy Buds 2, respektíve Galaxy Buds+, ako ich niektoré zdroje označujú.

Na základe doterajších informácii môžeme odhadovať, že pôjde o prémiové slúchadlá, ktoré budú priamo konkurovať nedávno predstaveným AirPods Pro. Mali by priniesť novinku v podobe aktívneho rušenia okolitého hluku a tiež lepšej výdrže batérie v porovnaní s aktuálnou generáciou.

zdroj: samsung.com

Americká agentúra FCC, ktorá schvaľuje Bluetooth slúchadlá, teraz zverejnila dokumentáciu týkajúcu sa práve druhej generácie Galaxy Buds. Jej súčasťou je štítok, ktorý naznačuje, že by slúchadlá mali prísť s podstatne vyššou výdržou batérie.

Píše sa na ňom, že samotné slúchadlá by mali mať každé 150mAh batériu (spolu 300mAh) a nabíjacia krabička 600mAh. Pôvodné Galaxy Buds mali 100mAh a krabička im poskytla ďalších 400mAh. Pokiaľ sú tieto čísla správne, znamenalo by to, že Galaxy Buds 2 dostanú o 50% väčšiu batériu, čo by sa malo prejaviť aj na dlhšej výdrži. Práve výdrž batérie je niečo, v čom tieto inak skvelé slúchadlá trochu zaostávali za konkurenciou – s nabíjacou krabičkou vydržia len niečo okolo 13 hodín počúvania hudby.

Zverejnená dokumentácia zároveň naznačuje, že predstavenie Galaxy Buds 2 je blízko. Podobné záznamy sa zvyknú zverejňovať týždne alebo mesiace pred uvedením samotného produktu. Je teda možné, že slúchadiel sa dočkáme na jednom evente, spolu s predstavením vlajkových lodí Galaxy S11 a skladacieho smartfónu Galaxy Fold 2. Ten by sa mal podľa neoficiálnych informácii konať 18. februára 2020.

Najnovšie z kategórie: Slúchadlá

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio