MOBIL.sk MOBIL.sk

Google mal tento týždeň niekoľkohodinový výpadok! Dôvodom boli pretrhnuté káble
zdroj: wikipedia.org

Google mal tento týždeň niekoľkohodinový výpadok! Dôvodom boli pretrhnuté káble

Podľa slov Google je pretrhnutie dvoch káblov súčasne veľmi zriedkavé.

Spoločnosť Google sa tento týždeň musela vysporiadať s netradičným výpadkom. Nespôsobil ich výpadok serverov, ale fyzické pretrhnutie dvoch optických káblov. Tie sa pretrhli vo štvrtok ráno a spôsobili, že časti Východnej Európy, Iránu a Turecka zostali odrezané od služieb Google.

Portál BBC zistil, že obmedzený prístup k internetu sa týkal Bulharska, Iránu a Turecka. Trval približne dve hodiny. Spoločnosť vo vyhlásení uviedla, že takéto viacnásobné prerušenie optických káblov je veľmi nezvyčajné. Nedozvedeli sme sa však, prečo sa tieto káble pretrhli. Google tvrdí, že už identifikoval hlavnú príčinu a incident začal interne vyšetrovať. Sľúbil, že v najbližších týždňoch poskytne všetky potrebné detaily.

wikipedia.org

Káble, ktoré sa porušili, patrili telekomunikačnému poskytovateľovi tretej strany. Riaditeľ Iránskej Komunikačnej infraštruktúry povedal, že k pretrhnutiu došlo na dvoch miestach naraz – jedno bolo medzi Iránom a Bukurešťom, druhé v spojení s Mníchovom. 

Aj keď je viacnásobné pretrhnutie káblov zriedkavé, incidenty súvisiace s ich poškodením či dokonca ukradnutím sa dejú po celom svete. V auguste a septembri napríklad zlodeji ukradli celkovo 500 metrov medených káblov vo Veľkej Británii, kvôli čomu zostalo bez internetu 4000 domovov a podnikov. V roku 2018 zas došlo k porušeniu káblov počas výstavby novej nemocnice v anglickom meste Orkney.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio