MOBIL.sk MOBIL.sk

Vieme, kedy nám Huawei predstaví svoj nový skladací smartfón Mate Xs!
zdroj: huawei.com

Vieme, kedy nám Huawei predstaví svoj nový skladací smartfón Mate Xs!

Nevydarený začiatok predaja skladacích smartfónov očividne technologické spoločnosti neodradil a budúci rok nám plánujú priniesť nové generácie. Po Samsungu Galaxy Fold 2 sa teraz dozvedáme aj dátum predstavenia konkurenčného Mate Xs od Huawei.

Druhá generácia čínskeho skladacieho smartfónu Huawei Mate Xs bude predstavená už o dva mesiace na veľtrhu Mobile World Congress 2020 v Barcelone. MWC 2020 je najväčší mobilný veľtrh na svete a bude sa konať od 24. do 27. februára. V niektorý z týchto dní by mal byť Mate Xs predstavený.

Túto informáciu prezradil priamo riaditeľ spoločnosti, Richard Yu, v rozhovore pre portál Frandroid. Nová generácia teda bude predstavená v podobnom termíne ako pôvodný Mate X. Veríme ale, že na rozdiel od neho sa nebude posúvať predaj a dočkáme sa ho ešte v prvej polovici budúceho roka. Mate X bol totiž predstavený vo februári 2019, avšak na pulty obchodov sa dostal až v novembri, aj to len v Číne.

huawei.com

Druhá generácia by sa však mala dostať aj za hranice svojej domovskej krajiny. Frandroid informoval o tom, že skladací Mate sa bude v Európe predávať v prvom kvartáli 2020. Nenapísali však to, či pôjde o prvú alebo druhú generáciu. Veríme ale, že mysleli Mate Xs, keďže uvedenie na trh smartfónu, ktorý bol predstavený minulý rok, by nedávalo veľký zmysel.

A na čo sa teda môžeme tešiť? Huawei sa zameral najmä na nedostatky prvej generácie – Mate Xs dostane lepší ohýbací mechanizmus a odolnejšiu obrazovku. Novinkou bude aj čip Kirin 990. Richard Yu povedal v rozhovore aj to, že Huawei vidí v skladacích mobiloch budúcnosť a plánuje sa im venovať. Najväčšiu výzvu do budúcnosti vidí v znižovaní hmotnosti, keďže skladacie smartfóny by podľa neho mali byť tenšie a ľahšie než aktuálne dostupné modely.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio