MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil najlacnejší mobil Galaxy A01: V jednej veci prekonáva aj Galaxy Note 10!
zdroj: Samsung

Samsung predstavil najlacnejší mobil Galaxy A01: V jednej veci prekonáva aj Galaxy Note 10!

Samsung, to nie sú len prémiové vlajkové lode za tisíc eur a výkonné smartfóny strednej triedy s pokročilými technológiami. Sú to aj lacné mobily, ktoré sa snažia uspokojiť nenáročných zákazníkov a predávajú sa za nízke ceny. Takýmto mobilom je aj čerstvo predstavený Galaxy A01.

Samsung Galaxy A01 je lacný smartfón nižšej triedy, ktorý sa ale snaží pôsobiť moderne. Ponúka pomerne slušný pomer obrazovky k telu a prednú kameru umiestnenú do malého výrezu v hornej časti obrazovky – Samsung takýto displej nazýva Infinity-V.

zdroj: Samsung

Obrazovka má 5,7 palcov, takže ide skôr o kompaktný mobil. Ide o LCD displej, čo je ale pri tejto cenovej kategórii pochopiteľné. Rovnako pochopiteľné je aj osadenie do plastového tela, ktoré nepôsobí tak prémiovo ako sklo. Na zadnej strane sa nachádza priemerný duálny fotoaparát s hlavnou 13Mpx kamerou, LED bleskom a 2Mpx hĺbkový senzor, ktorý bude slúžiť na vytváranie portrétových fotografii. 

V čom ale Galaxy A01 prekonáva aj podstatne drahšie smartfóny od Samsungu vrátane Galaxy Note 10, je konektor na slúchadlá. Smartfón totiž obsahuje klasický 3,5mm jack, takže k nemu pripojíte aj káblové slúchadlá. Nikde na smartfóne nevidíme snímač odtlačkov prstov a ani Samsung ho v špecifikácii nespomína. Vyzerá to teda tak, že mobil sa bude dať odomykať len „old-schoolovo“ – heslom, kódom alebo vzorom.

zdroj: Samsung

Čo sa výkonu týka, novinka ponúka bližšie nešpecifikovaný osemjadrový procesor a 2GB pamäte RAM. Vnútorné úložisko má len 16GB, no je ho možné rozšíriť pamäťovou kartou. V mobile sa nachádza 3000mAh batéria, čo je vzhľadom na veľkosť displeja pomerne slušná veľkosť. 

Zatiaľ nevieme, kedy sa dostupný Galaxy A01 začne predávať a ani jeho presnú cenu. Odhaduje sa ale, že by mala byť nastavená okolo 100 eur, takže pôjde o naozaj lacné zariadenie. Mobil bude určite dostupný na ázijských trhoch, v Indii a teoreticky aj v Európe.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio