MOBIL.sk MOBIL.sk

Značka JBL chce ľuďom priniesť solárne slúchadlá bez potreby dobíjania
zdroj: JBL

Značka JBL chce ľuďom priniesť solárne slúchadlá bez potreby dobíjania

Viete si predstaviť, že by ste pre svoje bezdrôtové slúchadlá už v živote nepotrebovali žiadny adaptér, kábel či power banku? Znie to ako sci-fi, ale onedlho sa takéto slúchadlá stanú realitou.

Značka JBL, ktorá patrí medzi najväčších predajcov audio príslušenstva na svete sa odhodlala k veľmi odvážnemu kroku. Na crowdfundingovej stránke Indiegogo predstavila kampaň na slúchadlá JBL REFLECT Eternal, ktoré na tele obsahujú malé solárne panely. Tie by mali zabezpečiť nepretržite nabitú batériu. Nabijete ich jednoducho tým, že ich počas dňa v exteriéri budete mať na hlave.

jbl sluchadla
JBL

Samozrejme, solárne panely nie sú jedinou možnosťou ako slúchadlá dobiť. Pokiaľ by sa predsalen stalo, že by sa vám vybili a vy by ste chceli počúvať hudbu večer, k dispozícii je aj rýchlonabíjací USB port, ktorý ich len za 15 minút pripraví pre 2 hodiny počúvania hudby. Slúchadlá sú nacenené na 148 €, ale pri podpore na Indiegogo ich podporovatelia môžu dostať iba za 89 € dolárov. Prví šťastlivci mali cenu len 67 €, táto ponuka sa však už vypredala.

Solárna technológia pochádza od švédskej firmy Exeger, ktorá vyvinula malý a ľahký solárny materiál, ktorý sa dá ohýbať a je teda vhodný presne pre takéto aplikácie v produktoch. JBL v sprievodných materiáloch tvrdí, že 1 a pol hodiny na slnku vám slúchadlá dobije pre 68 hodín počuvania hudby. 2 hodiny na slnku dodá slúchadlám šťavu na 168 hodín a už 2,5-hodinový pobyt v exteriéri denne zabezpečí nekonečnú zásobu energie.

jbl sluchadla
JBL

Hoci by si značka JBL mohla dovoliť takýto produkt vytvoriť aj bez crowdfundingovej kampane, zrejme sa chcela ešte v štádiu prototypu uistiť, že o produkt budú mať ľudia záujem. A ľudia záujem skutočne majú. Len v priebehu 1. dňa sa našlo potrebných 500 podporovateľov, takže už teraz je jasné, že kampaň bude určite úspešná. Prvé slúchadlá by mali byť záujemcom doručené v priebehu októbra 2020. Viac informácií nájdete na samotnej stránke projektu.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio