MOBIL.sk MOBIL.sk

7 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť nové iPhony 8/8 Plus a 3 dôvody, prečo nie
zdroj: apple.com

7 dôvodov, prečo sa oplatí kúpiť nové iPhony 8/8 Plus a 3 dôvody, prečo nie

Tak čo? Vlastníte iPhony 7 a 7 Plus, poprípade ešte modely šestkovej rady a neviete, či sa vám oplatí kúpiť niektorý z nových iPhonov 8/8 Plus? Tu sú rozdiely medzi modelmi z roku 2016 a tými, ktoré boli predstavené pred pár dňami.

Dizajn

iPhony 8. generácie majú sklenené telo a hliníkový ostal iba rámček telefónu. Hliník je zo zliatiny série 7000, čo v ľudskej reči znamená vysokú tvrdosť. Použité sklo je iónovo tvrdené a malo by byť tým najpevnejším sklom, aké kedy bolo v mobiloch použité. Rozdiel je ešte v ponúkaných farbách. K tmavej šedej a bielo-striebornej pribudla zlato-biela, ktorá tak nahrádza doterajšiu zlatú a ružovú.

Pamäť

Už si konečne bude možné bez problémov kúpiť aj verziu smartfónu so základnou pamäťou. Applu túto hodnotu totiž navýšil z 32 na 64 GB. Nestane sa vám tak, že po pár mesiacoch od kúpy iPhonu jednoducho dôjde pamäť a vy budete musieť mazať a mazať. Vyššia pamäťová verzia ponúkne skvelých 256 GB.

Bezdrôtové nabíjanie

iPhone 8/8 Plus má sklenené telo najmä z toho dôvodu, že podporuje bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi.

Rýchle nabíjanie

iPhony 8 a 8 Plus okrem bezdôtového nabíjania obsahujú aj káblové rýchlonabíjanie. Za 30 minút dokážete nabiť až 50 % batérie. Toto je informácia najmä pre tých, ktorí majú model 7 Plus a veľmi dobre vedia, ako dlho sa jeho batéria nabíja.

Lepší displej

Okej, tu môže niekto namietať, že veľkosť, rozlíšenie aj technológia displej (IPS) ostali nezmenené. To je pravda, ale displeje v osmičkových iPhonoch sú iné. Podporujú Dolby Vision, HDR10 a sú to True Tone displeje, takže podsvietenie a vyváženie bielej upravujú podľa okolitého prostredia.

Nový fotoaparát

Rozlíšenie 12 megapixelov ostalo, ale inak sa zmenilo všetko. Fotoaparát má nový, väčší senzor a rýchlejšie spracovanie obrazu. Fotky majú byť detailnejšie, krajšie aj za zlého svetla a obľúbený Portrait mód dostal perfektnú funkciu nasvietenia, kde telefón na fotke simuluje profesionálne osvetlenie. Vďaka novému procesoru, by zvýšená kvalita obrazu mala byť viditeľná aj pri natáčaní videa.

Čip Apple A11 Bionic

Toto je asi najväčšia zmena. Čip A11 Bionic so 6-jadrovým procesorom s predchádzajúcim A10 Fusion doslova povytiera podlahu. Má o 70 % vyšší výkon než predchodca, je totiž vyrábaný 10 nm procesom. To znamená viac tranzistorov, viac jadier a novú 3-jadrový grafický čip, ktorý bol navrhnutý samotným Applom.

Váha

Vzhľadom na použíté sko a technológiu bezdrôtového nabíjania je iPhone 8 Plus ťažší o 20 gramov, než je 7 Plus a iPhone 8 o 10 gramov, než sedmička.

Rámčeky okolo displeja

Rámčeky okolo displeja sa nezmenili od čias iPhonu 6, všetci zmenšujú, len Apple to akosi ignoroval.

iPhone X

Ak existuje jedna skupina ľudí, ktorá zbožňuje iPhone hlavne kvôli jeho funkciám, je tu aj iná, pre ktorú je iPhone najmä vecou dizajnu a prestíže. A prečo by si títo ľudia kupovali iPhony 8 a 8 Plus, keď hlavnou hviezdou je tu tento rok niekto iný. iPhone X.

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio