Mobil.sk Mobil.sk

Fanúšikovia majú hlavu v smútku! Youtuber PewDiePie si v roku 2020 dá pauzu od videí
zdroj: wikimedia.org

Fanúšikovia majú hlavu v smútku! Youtuber PewDiePie si v roku 2020 dá pauzu od videí

PewDiePie je so 102 miliónmi odoberateľov jedným z najsledovanejších youtuberov na svete. Najnovšie sa rozhodol, že si dá s youtubovými videami pauzu.

Felix Kjellberg, ktorý je vo svete youtubových videí známy najmä pod prezývkou PewDiePie, oznámil svojim fanúšikom, že si dá v roku 2020 pauzu od vytvárania videí. Kým presnú príčinu zatiaľ neprezradil, naznačil, že by dôvodom mohlo byť vyhorenie. "Cítim sa veľmi unavený," povedal Felix vo svojom vyhlásení. Viac informácií vraj poskytne neskôr. Už v auguste tohto roka pritom youtuber naznačil, že by sa po 10 rkoch chcel v živote zamerať aj na niečo iné, než je tvorba youtubových videí.

Youtuberova kariéra sa pritom za poslednú dekádu nezaobišla bez škandálov. Felix je známy svojím svojským štýlom, keď vo videách rozpráva nebhodné vtipy, vyjadruje sa k témam často ohnivo a vulgárne, je politicky nekorektný a má za sebou škandály, keď vo videách používal slová retardnovaný alebo gej v hanlivom slova zmysle. Nemenej slávne sú jeho videá s antisemickými a nacistickými narážkami. Za svoje výroky sa následne vždy ospravedlnil.

Youtuberi si často berú prestávku z dôvodu vyhorenia. Pokiaľ majú veľké množstvo divákov, sú nútení vydávať videá s istou periodicitou, pričom zanedbávajú dovolenky a oddych. Tento psychologický tlak bez oddychu väčšinou spôsobuje práve spomínaný syndróm vyhorenia. Youtuberi sa naháňajú za priazňou používateľov najmä z dôvodu, aby o nich v priebehu dlhšej pauzy neprišli. Online svet je totiž neúprosný.

Vo Felixovom prípade takáto pauza však nemusí znamenať katastrofu. Má toľko verných odoberateľov, že aj v prípade, keby z nich počas pauzy istú časť stratil, bude mať stále dostatočne veľkú základňu. Pauza však môže spôsobiť problém youtuberom s menším počtom odoberateľov kanála, preto mnohí ignorujú potrebu oddychu až do štádia, kedy sú k pauze donútení kvôli zlému psychickému stavu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Fun rádio