MOBIL.sk MOBIL.sk

Google ukazuje svoju dominanciu: V Google Maps už zmapovali 98% obývaných častí sveta!
zdroj: unsplash.com

Google ukazuje svoju dominanciu: V Google Maps už zmapovali 98% obývaných častí sveta!

V súčasnosti je na svete mnoho služieb ponúkajúcich vlastné mapy a GPS navigácie. Absolútnu dominanciu ale drží spoločnosť Google a jeho aplikácia Google Maps, čo dokazujú aj čerstvo zverejnené čísla.

Služba Google Maps nie je len o klasických mapách a GPS navigácii. Dôležitou súčasťou sú aj detailné satelitné snímky Google Earth a galéria ciest z prvej osoby Google Street View. Americký technologický gigant vôbec po prvýkrát zverejnil informácie o tom, koľko častí sveta vlastne tieto dve služby pokrývajú.

Google tvrdí, že v rámci Street View majú zmapovaných celkovo 10 miliónov míľ (16 miliónov kilometrov) ciest. Pokrytie satelitnými snímkami Google Earth je ale ešte väčšie. Vďaka Google Maps si môžeme pozrieť fotografie sveta s celkovou rozlohou 36 miliónov štvorcových míľ. Údajne zmapovali už 98% všetkých obývaných častí.

pexels.com

Obrovské čísla z Google Earth aj Street View len dokazujú dominanciu spoločnosti Google v porovnaní so svojimi konkurentmi ako napríklad spoločnosťou Apple. Tá síce začala tento rok ponúkať podobný druh fotografií ulíc ako ponúka Google, avšak je len v začiatkoch. A kým sa dostane na číslo 10 miliónov míľ, zrejme to ešte nejaký čas potrvá.

Navyše, Google rozhodne neplánuje zastať a chce pokrytie sveta rozširovať, respektíve udržiavať čo najaktuálnejšie. A to aj napriek tomu, že Earth a Street View užívatelia nevyužívajú tak často ako navigovanie prostredníctvom klasických máp. „Snímky sú jadrom všetkého, čo robíme,“ vysvetľuje Ethan Russel, produktový riaditeľ v Google Maps. „Berieme to ako základ celého procesu tvorby máp.“

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio