MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft zmenil dizajn loga Windows a ďalších desiatok programov a služieb
zdroj: Microsoft

Microsoft zmenil dizajn loga Windows a ďalších desiatok programov a služieb

Po dizajnovej zmene balíku Microsoft Office sme sa dočkali nového kabátika ďalších desiatok aplikácií a služieb od tejto americkej spoločnosti.

Spoločnosť Microsoft nám odhalila veľké dizajnové zmeny, ktoré spravila na viac ako 100 ikonkách svojich aplikácii a služieb – vrátane loga operačného systému Windows. Microsoft sa do nich snažil premietnuť aktuálne dizajnové trendy ako hĺbka, prechody či jemné okraje. Všetky ikonky teraz pôsobia živšie, modernejšie a menej plocho v porovnaní so staršími verziami.

zdroj: Microsoft

V mnohých prípadoch ale nejde až o tak veľké zmeny. Skôr môžeme hovoriť o menších opravách, vďaka ktorým sú jednotlivé ikony konzistentnejšie a majú viac spoločných znakov. Práve to bol problém Windowsu 10, v ktorom sa objavovalo veľmi veľa nekonzistentných ikon. Často boli medzi novými ikonkami aj také, ktoré Microsoft nezmenil mnoho rokov.

Medzi zmenenými ikonkami je aj logo samotného systému Windows. V porovnaní so starým logom obsahuje mierne zaoblené rohy a jemné farebné prechody. Dôležitým faktorom pri zmene loga bolo zrejme predstavenie novej verzie Windows 10X, ktorá prináša novinky v podobe podpory pre hybridné zariadenia s dvomi displejmi, ale aj upraveného vzhľadu. 

zdroj: Microsoft

Microsoft začal s redizajnom svojich ikon už minulý rok, keď nám priniesol nový výzor celého balíka Office. Programy ako Word, PowerPoint či Excel dostali sviežejšie ikony vo farbených prechodoch, ku ktorým sa čerstvo predstavené ikony perfektne hodia. Zatiaľ ale nevieme, kedy sa tieto nové zmeny objavia v našich notebookoch a počítačoch. Microsoft nám oznámil len to, že „prídu čoskoro.“

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio