MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy A71 a A51 oficiálne predstavené: Dlhá výdrž batérie, štvoritá kamera a prémiový dizajn
zdroj: news.samsung.com

Samsung Galaxy A71 a A51 oficiálne predstavené: Dlhá výdrž batérie, štvoritá kamera a prémiový dizajn

Samsung si pre nás na tento rok pripravil ešte jedno prekvapenie. Vo štvrtok nám predstavil dvojicu nových smartfónov strednej triedy Galaxy A71 a Galaxy A51, ktoré bude predávať v roku 2020.

Spoločnosť Samsung sa v posledných rokoch snaží dostávať prémiové technológie a moderné dizajnové trendy aj do svojich lacnejších smartfónov. Tieto novinky sú toho jasným príkladom, keďže oba mobily prichádzajú s dizajnom, ktorý očakávame aj u vlajkovej lode Galaxy S11. Ponúkajú veľkú obrazovku s tenkými rámikmi okolo displeja a malou kamerou umiestnenou v diere obrazovky. A ako hovorí sám Samsung v svojej reklame, zameriava sa na tri veci: „Úžasná obrazovka, úžasná kamera a dlhá výdrž batérie.“

zdroj: Samsung | youtube.com

Galaxy A71

Drahší z dvojice čerstvo predstavovaných smartfónov má 6,7 palcový OLED displej, takže pôjde o naozaj veľké zariadenie. Len pre porovnanie, tohtoročný Galaxy S10+ má len 6,4 palcovú obrazovku. Telo zariadenia je tvorené kombináciou skla a plastu, vďaka čomu je pomerne ľahké – váži 179 gramov. 

zdroj: news.samsung.com

Čo sa týka kamier, Galaxy A71 sa môže pochváliť až štvoritým fotoaparátom na zadnej strane. Hlavný senzor má 64Mpx a clonu f/1.8. Dopomáha jej 12Mpx širokouhlá kamera a 5Mpx makro objektív na snímanie malých objektov. No a štvrtý fotoaparát je 5Mpx hĺbkový snímač, ktorý je viac-menej len do počtu. V diere obrazovky sa nachádza 32Mpx selfie kamera.

Smartfón poháňa procesor strednej triedy Snapdragon 730, spolu s 6 alebo 8GB pamäte RAM. Vnútorné úložisko má 128GB. Pochvalu si zaslúži za svoju veľkú 4500mAh batériu, ktorá podporuje 25W rýchlo nabíjanie. Poháňa ho najnovší Android 10 s nadstavbou One UI 2.0 od Samsungu. Jeho predaj by mal začať až po sviatkoch, no presnú cenu nepoznáme.

zdroj: news.samsung.com

Galaxy A51

Galaxy A51 má rovnaký dizajn ako jeho drahší súrodenec, avšak je o niečo menší - obrazovka má 6,5 palca. Horšie je na tom aj s výbavou. Samsung použil vlastný osemjadrový Exynos procesor a pamäť RAM má 4 alebo 6GB. Vybrať si môžete medzi vnútornou pamäťou 64GB a 128GB. 

zdroj: news.samsung.com

Batéria sa zmenšila na 4000mAh, čo by ale stále malo znamenať skvelú výdrž a podporuje slabšie 15W rýchlo nabíjanie. Počet kamier zostal v porovnaní s A71 nezmenený. Vybavený je ale o niečo staršou 48Mpx hlavnou kamerou a rovnakými širokouhlým objektívom, makro fotoaparátom aj selfie kamerou. 

Prvou krajinou, kde sa Galaxy A51 začne predávať, je Vietnam a bude to od 27. decembra. My v Európe si budeme musieť počkať do roku 2020. Jeho cena vo Vietname je v prepočte približne 315 eur, no na Slovensku bude zrejme o niečo vyššia.

zdroj: news.samsung.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio