MOBIL.sk MOBIL.sk

Prví youtuberi otestovali extrémne drahý Mac Pro. Čo naň hovoria?
zdroj: iJustine / MKBHD

Prví youtuberi otestovali extrémne drahý Mac Pro. Čo naň hovoria?

Spoločnosť Apple len pred pár dňami spustila predobjednávky na svoj nový supervýkonný počítač Mac Pro. Vybraní ľudia ho však mali možnosť skúšať už dlhšiu dobu.

V minulosti sme vám priniesli článok o tom, že nový Mac Pro mal vo svojom domácom štúdiu dávno pred spustením jeho predaja aj DJ Calvin Harris. No prednostne si ho mohlo vyskúšať aj niekoľko najznámejších technologických youtuberov. Medzi nimi boli napríklad aj Marques Brownlee, iJustine či Jonathan Morrison. Všetci o tom, samozrejme, natočili aj video a z názorom sa tak podelili.

iJustine

Youtuberka iJustine robí videá už celú večnosť a zameriava sa skôr na vizuálnu stránku produktov. Napriek tomu, že hejteri by si mohli povedať, že svojim prejavom je to typická naivná blondína, nie je tomu tak. iJustine sa v technike naozaj vyzná, akurát recenzie prezentuje z takého ženského pohľadu.

Veľmi ju zaujala farba nového príslušenstva, ktoré kombinuje klasický strieborný hliník s úplne čiernym sklom a plastom. Apple tak po klasických strieborno-bielych doplnkoch a doplnkoch vo farbe space gray prináša nové príslušenstvo, ktoré sa farebne odlišuje, funkčne však ide o tie isté Apple produkty, aké si máte možnosť kúpiť aj v obchodoch. Okrem obľúbeného unboxingu v jednej časti svojho videa porovnáva nový Mac Pro so starším skriňovým modelom.

MKBHD (Marques Brownlee)

Marques Brownlee z kanála MKBHD mal tiež možnosť používať nový Mac Pro niekoľko týždňov pred jeho oficiálnym začiatkom predaja. Vo videu sa zameriava na manažment pamäte počítača a všeobecne hardvér. Nový Mac Pro označuje za veľmi tichý a veľmi rýchly. Novú vežu od Apple už stihol aj otestovať pri zrávaní videa. To, čo jeho 16-palcový Mac Pro dokáže urobiť za 20 minút, urobí Mac Pro iba za niečo vyše 4 minúty. Takže mu to určite ušetrí veľa času. Mimochodom, jeho Mac Pro má 192 GB pamäte RAM, čo je však iba zlomok z toho, koľko pamäti RAM do neho môže človek umiestniť.

Jonathan Morrison

Tento človek sa vyjadril aj k displeju Pro Display XDR. Jeho nano vrstvu označil za "meniacu oravidlá hry", ale dodáva, že je potrebné to vidieť naživo. Aj podľa neho je nový Mac Pro veľmi tichý a má viac výkonu, než potrebuje väčšina z nás. Jonathan Morrison tvrdí, že pokiaľ si ho však človek môže dovoliť a využije jeho výkon pri náročnejších operáciách, určite by po ňom mal siahnuť. Jeho sila sa totiž premietne do ušetreného času.

zdroj: YouTube

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio