MOBIL.sk MOBIL.sk

Vedeli ste, že na Slovensku máme Múzeum mobilov? Navštívte túto úchvatnú zbierku mobilnej histórie
zdroj: muzeummobilov.sk

Vedeli ste, že na Slovensku máme Múzeum mobilov? Navštívte túto úchvatnú zbierku mobilnej histórie

Na našom malom Slovensku máme veľmi veľa pekných miest a atrakcií. No tušili ste, že sa u nás nachádza aj miesto, ktoré môže zaujímať mobilných fanúšikov? V mestečku Dobšiná, na polceste medzi Popradom a Rožňavou, nájde každý mobilný fanúšik raj na Zemi. Múzeum mobilov.

Múzeum mobilov založil 26 ročný online marketingový špecialista, Štefan Polgári, ktorý začal zbierať mobily pred viac ako dvomi rokmi. Do dnešného dňa obsahuje zbierka viac než 1500 modelov, pričom celkovo sa v múzeu nachádza 3500 kusov. Cieľom autora zbierky je zanechať odkaz pre budúce generácie, ktoré si už nepamätajú dobu, keď boli telefóny rôznych tvarov, farieb a konštrukcií. A pritom šlo veľakrát o dizajnové a technické skvosty, ktoré sa dnes už len tak nevidia. V súčasnosti sú totiž mobily inteligentnými plackami, ktoré nás oberajú o čas.

Pokiaľ budete chcieť múzeum návštíviť, stačí sa na obhliadke dohodnúť. Formulár nájdete na stránke www.muzeummobilov.sk. Múzeum má aj vlastnú facebookovú stránku, kde nájdete novinky v zbierke, ako aj detaily rôznych modelov, ktoré si ešte možno pamätáte z čias minulých alebo sa vám ponevierajú v byte po zásuvkách. Pokiaľ vám doma zavadzajú a je vám ľúto ich vyhodiť, môžete nimi prispieť do zbierky Múzea mobilov v Dobšinej.

"V moderných smartfónoch mi chýba duša. V minulosti to bolo o dizajne a zážitku, no v súčasnosti sú to len displeje s baterkou. Tak isto, ako sa dnes skoro všetky autá na seba podobajú, tak sa unifikuje aj dizajn mobilov. Keď dáte vedľa seba 20 najpredávanejších telefónov v čiernej verzii, vyzerajú skoro rovnako. A to mi na tom chýba. Emócia a pridaná hodnota," hovorí Štefan Polgári.

Chceli sme vedieť, čo privedie človeka k tomu, aby začal zbierať mobily vo veľkom. "Beriem to ako investíciu. Niekedy som písal aj pre MOBIL.sk a zaujímam sa o telefóny. Nie profesionálne, mám to skôr ako taký koníček, ktorému však veľa času nevenujem. Niekto jednoducho kupuje nehnuteľnosti, niekto zlato a niekto telefóny." V jeho zbierke nechýbajú kúsky od značiek ako Nokia, Siemens, Sony Ericsson, Sagem, Motorola, Panasonic a mnohých ďalších. Na záver sme chceli vedieť, ktorý mobil používal majiteľ tisícok telefónov vo svojom živote úplne najradšej a dočkali sme sa takejto odpovede:

"Veľmi rád som mal Sony Ericsson M600i. Mal qwerty klávesnicu, mp3 prehrávač, pamäťové karty a bol neskutočne pekný. Dala sa doň dať externá aplikácia, konkrétne ICQ, a to som bol v tej dobe dosť veľký frajer, keď som mal mobil s internetom! 10 MB, čítate dobre, MEGABAJTOV, vtedy stálo tuším 150 korún, ale na ICQ to úplne stačilo."

Sony Ericsson M600i

Sony Ericsson M600i #sony #ericsson #sonyericsson #m600 #m600i #oldgadget #addicted #oldskool #nostalgic #nostalgia #oldphone

Príspevok, ktorý zdieľa Sony_Ericsson (@sony__ericsson),

zdroj: instagram.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio