MOBIL.sk MOBIL.sk

Nahnevaní vtáci Angry Birds oslavujú 10. naordeniny!
zdroj: Rovio

Nahnevaní vtáci Angry Birds oslavujú 10. naordeniny!

Čas letí ako voda. Človek si to možno neuvedomí pri každodenných starotiach, ale pri výročiach to pociťuje snáď každý. Tak to vnímame aj pri správe, že jedna z najpopulárnejších hier na svete oslávila 10 rokov od svojho vzniku.

Angry Birds je dodnes fenoménom, najmä ak sa zamyslíme nad samotným princípom hry. Tým je vrhanie nahnevaných vtákov do hláv zelených prasiat. Dôvodom je fakt, že tieto prasatá ukradli vtákom ich vajíčka z hniezda.

Prvá hra Angry Birds bola svojho času prvou hrou, ktorú si stiahla viac než miliarda ľudí, prvou hrou, ktorá sa hrala vo vesmíre a prvenstvo jej patrí aj z hľadiska oblastí na Zemi. Bola totiž stiahnutá a hraná aj v najodľahlejších kútoch Antarktídy, čo bolo dovtedy nevídané.

angry birds
Rovio

Na tak jednoduchý koncept je priam neuveriteľné, že doteraz bola stiahnutá až 4,5 miliardy krát. A hoci sa zdalo, že postupom času tento elementárny koncept stratí dych a nápady sa vyčerpajú, marketingové oddelenie Angry Birds takéto prejavy vôbec neregistruje. V priebehu času bolo vydaných 5 ďalších pokračovaní, ktoré čerpali z prého dielu.

angry birds
Rovio

Neskôr vznikli aj tituly Angry Birds Star Wars (I a II), Angry Birds Go! (závody), Angry Birds Epic, Angry Birds Transformers a mnoho iných. Diel Angry Birds 2 priamo nadväzoval na jednotku, ale priniesol značne vylepšenú grafiku.

Zatiaľ posledným titulom je Andry Birds VR/AR: Isle of Pigs využívajúci možnosti rozšírenej a virtuálnej reality. Podľa hry bol dokonca natočený film (2016) a postavičiek s podobizňou hlavných postáv sa celosvetovo predalo na milióny.

angry birds
Rovio

Autor hry, spoločnosť Rovio, s príchodom Angry Birds 2 vyhlásil dotáciu pre UNICEF vo výške 100 tisíc amerických dolárov. Podmienkou bolo nájsť 10 miliónov prasiat. Hráči túto podmienku hravo splnili. V roku 2019 prišiel drihý film Angry Birds, ktorý si vedie stále veľmi dobre. Rozhnevaných vtákov sa teda pravdepodobne dočkáme aj v budúcnosti.

Ide o dobre rozohranú akciu ktoré pobláznila celú generáciu ľudí a má potenciál osloviť aj ďalšiu. My sa pripájame ku gratuláciám a želáme kreatívcom z firmy Rovio mnoho invencie aj do budúcnosti. Keby ste si mali chuť zahrať niektorý diel Angry Birds, rôzne inkarnácie tejto hernej klasiky nájdete v obchodoch s aplikáciami takmer každej platformy, vrátane obhochodov Goole Play Store a Apple App Store.

zdroj: rovio.com

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio