MOBIL.sk MOBIL.sk

Milióny používateľov stratia vo februári 2020 prístup k aplikácii WhatsApp
zdroj: maxpixel.net

Milióny používateľov stratia vo februári 2020 prístup k aplikácii WhatsApp

Ľudia stojaci za aplikáciou WhatsApp učinili rezolútne rozhodnutie. Od aplikácie odstrihnú milióny ľudí.

Ide pritom o vec, ktorá sa deje na celkom pravidelnej báze. Spoločnostiam vyvíjajúcim služby a aplikácie sa neoplatí vyvíjať a udržiavať pri živote verzie pre všetky verzie operačných systémov. Preto z času na čas urobia akúsi čistku a najstaršie operačné systémy prestanú podporovať.

Tentoraz sa to týka operačného systému iOS 8 a jeho starších verzií. Na stránke podpory ľudia z WhatssAppu odporúčajú týmto používateľom aktualizáciu na novšiu verziu systému (iOS 9 alebo novšiu), pretože po dátume 1. február 2020, prestanú tie staršie jednoducho podporovať a ich používatelia nebudú môcť službu WhatsApp používať.

whatsapp-1357489_960_720.jpg
pixabay.com

U zariadení s operačným systémom Android je situácia podobná. Momentálne je nemožnosť používať WhatsApp nastavená pre používateľov Androidu verzie 2.3.7 (Gingerbread) po 1. februári 2020 budú musieť mať používatelia nainštalovaný systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich alebo novší.

Podobne to bude s používateľmi staršieho operačného systému Windows Phone. Tí však stratia možnosť používať WhatsApp už 31. decembra 2019. Celkovo tak k aplikácii WhatsApp stratí prístup niekoľko miliónov používateľov. Istá časť zrejme svoj operačný systém aktualizuje a tí ostatní možno začnú využívať alternatívne služby.

WhatsApp v priebehu tohto roka hlásil 1,5 miliardy aktívnych používateľov mesačne, takže strata niekoľkých miliónov by nemusela byť pre WhatsApp žiadnym problémom.

Najnovšie z kategórie: Whatsapp

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio