Mobil.sk Mobil.sk

Absurdný prípad z USA: Muž pôjde do väzenia kvôli ozbrojenej krádeži webovej domény
zdroj: pixabay.com

Absurdný prípad z USA: Muž pôjde do väzenia kvôli ozbrojenej krádeži webovej domény

Keď sa povie slovné spojenie krádež webovej domény, zrejme si predstavíte hackerský útok na konkrétnu stránku. V USA sa však stal prípad, kedy sa muž pokúsil ukradnúť webovú doménu so zbraňou v ruke, priamo u jej majiteľa doma.

27 ročný Američan Rossi Lorathio Adams II bol pred pár dňami odsúdený na 14 rokov väzenia kvôli násilnému pokusu získať doménu doitforstate.com. Celý absurdný a zároveň znepokojujúci príbeh, ktorý vyústil do odsúdenia, začal v roku 2015, keď si študent Štátnej univerzity v Iowe, Adams, vytvoril sociálne siete s názvom „State Snaps,“ kde získal milióny sledovateľov.

Zverejňoval tu najmä fotografie a videá tínedžerov, ktoré boli zamerané na hrubé správanie, alkoholizmus a nahotu. Jeho komunita fanúšikov často používala frázu „Do it for State,“ teda v preklade: „Sprav to pre štát.“ Adams si preto chcel vytvoriť web stránku na doméne doitforstate.com, ktorú už ale niekto vlastnil.

zdroj: @kanko_a | twitter.com

Študent začal tlačiť na majiteľa domény a žiadať ho, aby mu doménu prenechal. Pôvodný majiteľ mu po určitom čase ponúkol doménu za 20 tisíc dolárov, čo ale Adams nechcel zaplatiť. Rozhodol sa preto, že toľko vytúženú doménu získa iným spôsobom. V roku 2017 prehovoril svojho bratranca Shermana Hopkinsa, aby sa vlámal do jeho domu a doménu mu násilím ukradol.

V správe Ministerstva spravodlivosti USA sa píše, že Hopkins sa vlámal do domu so zbraňou a taserom, pričom na hlave mal pančuchu. Majiteľa domény tu našiel a donútil ho zapnúť počítač. Žiadal od neho, aby previedol doménu na účet Adamsa. Hopkins sa správal agresívne a v jednom momente sa mu obeť pokúsila vziať zbraň a bojovať s ním. Počas zápasu stihol obeť postreliť, no tá nakoniec získala zbraň a niekoľkokrát strelila Hopkinsa do hrude.

Hopkins prežil a bol odsúdený na 20 rokov väzenia. Jeho bratranec, ktorý krádež domény naplánoval, pôjde sedieť na 168 mesiacov. Navyše, musí zaplatiť 9 tisíc dolárov ako odškodnenie a ďalších 26 tisíc na súdne poplatky. Nuž, asi si tú doménu mal predsa len kúpiť za 20 tisíc.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Fun rádio