MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple by mohol budúci rok predstaviť sedem rôznych iPhonov!
zdroj: pxfuel.com

Apple by mohol budúci rok predstaviť sedem rôznych iPhonov!

Rok 2020 by mohol byť pre spoločnosť Apple špecifický. Do portfólia jeho iPhonov by totiž malo pribudnúť až 7 nových modelov.

Za posledné roky sme si mohli zvyknúť, že nám Apple predstavoval tri iPhony ročne. Tie sa od seba odlišovali veľkosťou, výbavou a samozrejme aj cenou. Podľa analytika Jun Zhanga z Rosenblatt by sa to ale malo budúci rok zmeniť. Kalifornská spoločnosť nám vraj prinesie až sedem rôznych modelov iPhonov.

Sedem nových smartfónov je na pomery Apple naozaj veľa a dôvodom ich predstavenia majú byť 5G siete. Spoločnosť by mala novú generáciu sietí adaptovať práve budúci rok a to znamená, že sa dočkáme rôznych 5G aj 4G modelov. Navyše, do rodiny Apple by mal začiatkom budúceho roka pribudnúť aj iPhone SE 2, resp. iPhone 9. Poďme na to ale postupne.

zdroj: apple.com

Analytik predpovedá, že Apple nám v priebehu roka prinesie šesť verzii iPhonu 12:

  • iPhone 12 4G s 6,1 palcovým LCD displejom a dvojitou kamerou
  • iPhone 12 Pro 4G s 5,4 OLED displejom a dvojitou kamerou
  • iPhone 12 Pro 5G s 5,4 palcovým OLED displejom a dvojitou kamerou
  • iPhone 12 Pro Plus 4G s 6,1 palcovým OLED displejom, trojitou kamerou a ToF senzorom na snímanie hĺbky
  • iPhone 12 Pro Plus 5G s 6,1 palcovým OLED displejom, trojitou kamerou a ToF senzorom
  • iPhone 12 Pro Max 5G s 6,1 palcovým OLED displejom, trojitou kamerou a ToF senzorom

Čo sa druhej generácie iPhonu SE týka, analytik hovorí, že pôjde o 4G smartfón s 5,1 palcovým LCD displejom. To sa trochu nezhoduje s doterajšími analýzami, podľa ktorých bude mať 4,7 palcový displej a dizajn totožný s iPhonom 8. Vybavený vraj bude súčasným procesorom A13 Bionic a namiesto odomykania pomocou tváre ponúkne klasický snímač odtlačkov Touch ID. Analytik ďalej predpovedá, že malý iPhone podľa neho nebude tak populárny ako iPhone 12 – a to aj napriek svojej nižšej cene.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio