MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple Watch Series 3: Telefón a hudba na zápästí, ale nie všade
zdroj: apple.com

Apple Watch Series 3: Telefón a hudba na zápästí, ale nie všade

Apple včera nepredstavil iba nové iPhony. Časť pozornosti si na Apple keynote vzali aj hodinky Apple Watch, ktoré sa svetu predstavili vo svojej tretej verzii.

Nové hodinky od Applu prídu v dvoch verziách. Prvá bude mať GPS a podporu LTE, pričom druhá bude disponovať iba GPS. Obidva varianty ponúknu dvojjadrový procesor, ktorý je o 70 % rýchlejší a tiež nový, úspornejší čip Apple W2 pre bezdrôtové siete. Wi-Fi bude rýchlejšia o 85 % a energeticky úspornejšia o 50 % v porovnaní s predchádzajúcou generáciou. Apple Watch tretej série budú vodeodolné do 50 m.

apple.com


Dizajn hodiniek Apple Watch Series 3 sa absolútne nezmenil oproti predošlej verzii. To, čo sa zmenilo, je ukryté pod povrchom. Apple Watch dostali konečne podporu LTE, a tak sa nimi bude dať volať aj v prípade, že si svoj iPhone necháte doma. Keďže sú Apple Watch malým zariadením, nenachádza sa v nich žiadna klasická SIM karta, budú mať zabudovanú elektronickú "sim-ku". Apple nijako bližšie nešpecifikoval či pôjde o Apple Sim alebo eSim štandard.

zdroj: apple.com

No a keď už máte v hodinkách sim kartu, viete nimi prijímať hovory, notifikácie a tiež streamovať hudbu bez toho, aby ste boli pripojení k svojmu iPhonu. Stačí, ak máte slúchadlá AirPods spárované so svojimi hodinkami cez Bluetooth a môžete si pri behu užívať 40 miliónov skladieb z Apple Music. Na záver však prišla informácia, že verzia s LTE bude dostupná iba v 10 krajinách sveta a Slovensko medzi nimi chýba. Ostatné krajiny majú prísť na rad budúci rok.

watch-series-3-music-airpods
apple.com


Nový operačný systém watchOS 4 prinesie prepracované prostredie niektorých aplikácií, nové ciferníky a tiež jedno vcelku významné vylepšenie. Monitor srdcového tepu vám bude merať pulz priebežne, pričom výsledky uvidíte v grafe, tam to však nekončí. Apple Watch 3 vám ukážu notifikáciu, keď váš tep prudko stúpne a vy ste v pokoji. Môžu tak upozorniť na zdravotný problém.

watch-series-3-heartrate-app
apple.com

Čo sa týka batérie, Apple uvádza výdrž 18 hodín, a teda by vám hodinky mali vydržať celý deň. Hudbu budete môcť počúvať 10 hodín, a pokiaľ budete mať tréningový deň, mali by vydržať 10 hodín pri tréningu v posilňovni alebo 5 hodín pri behu so zapnutým GPS. Ako ale určite tušíte, pri takýchto malých zariadeniach sa výdrž batérie môže používaním funkcií prudko znížiť, a tak hodnoty určite treba brať s rezervou. Na Slovensku by sme verziu s GPS mali mať k dispozícii 29. septembra za cenu 369 €. S treťou sériou Apple Watch prídu na trh aj nové farebné kombinácie náramkov.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio