MOBIL.sk MOBIL.sk

Výrobca Xiaomi nám predstavil najlacnejší 5G smartfón na svete!
zdroj: mi.com

Výrobca Xiaomi nám predstavil najlacnejší 5G smartfón na svete!

Technológia 5G sa pomaly stáva stále dostupnejšou. Aj keď jej pokrytie je vo väčšine častí sveta stále biedne, pomaly sa rozširuje a rovnako sa znižujú aj ceny za 5G smartfóny. Teraz, na konci roka 2019 sme sa dokonca dočkali najlacnejšieho 5G smartfónu na svete, ktorého cena neprevyšuje 300 eur. Nepredstavil ho nikto iný ako spoločnosť Xiaomi pod svojou značkou Redmi.

Smartfón sa nazýva Redmi K30 5G a Xiaomi nám ho predstavil spolu s lacnejším Redmi K30. Oba mobily chcú zaujať svojim veľkým 6,67 palcovým displejom, ktorý podporuje 120Hz frekvenciu. Smartfóny majú totožný dizajn s malou dierou pre duálnu kameru v rohu zariadenia a výraznou vertikálnou kamerou na zadnej strane.

zdroj: mi.com

Redmi K30 5G je svetovo prvým smartfónom s čipom Snapdragon 765G SoC. To je procesor strednej triedy, ktorý podporuje 5G siete. Spolu s ním tu nájdeme pamäť RAM od 6 do 8GB a vnútorné úložisko veľkosti 128 až 256GB. Smartfón poháňa Android 10 s nadstavbou od Xiaomi MIUI 11. Batéria má 4500 mAh a podporuje 30W rýchlo nabíjanie.

zdroj: mi.com

V malej diere v pravom hornom rohu obrazovky sa nachádza duálna selfie kamera. Vďaka nemu pripomína Redmi K30 5G po dizajnovej stránke tohtoročný Samsung Galaxy S10+. Hlavný fotoaparát má 20 megapixelov a dopomáha mu 2 megapixlový senzor slúžiaci na zachytenie hĺbky a fotenie portrétových fotografií.

zdroj: mi.com

Na zadnej stráne nájdeme štvoricu fotoaparátov. Hlavný má 64 megapixelov a ide o snímač Sony IMX686. Spolu s ním tu je 8 Mpx ultraširoká kamera, 5 Mpx makro objektív a 2 Mpx snímač hĺbky. Pod kamerou ale nie je žiadny snímač odtlačkov prstov. To preto, že Xiaomi ho umiestnil do tlačidla na boku zariadenia.

Obyčajný Redmi K30 sa od svojho drahšieho súrodenca odlišuje najmä tým, že nepodporuje 5G siete. Xiaomi ho vybavil procesorom lacnejším čipom Snapdragon 730G SoC. Taktiež podporuje o niečo pomalšie 27W nabíjanie a na zadnej strane nájdeme horšiu 2 Mpx makro kameru. Rozdiel je aj v nižšej generácii Bluetooth a horšom GPS, inak ale ide v podstate o rovnaký smartfón.

zdroj: mi.com

Ako to už u smartfónov Redmi býva, zaujať chcú svojou cenou. Redmi K30 začína na cene 205 eur za 6GB/64GB model. Redmi K30 5G stojí v rovnakej výbave 255 eur, čím sa stáva najlacnejším smartfónom podporujúcim novú generáciu 5G sietí. Predávať sa však bude zatiaľ len v Číne a Xiaomi nám neprezradil, či sa v budúcnosti dostane aj na ďalšie trhy.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio