MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple nám vraj v marci predstaví iPhone 9. Čo to bude za smartfón?
zdroj: Milica61114 | wikipedia.org

Apple nám vraj v marci predstaví iPhone 9. Čo to bude za smartfón?

Dlho očakávaný malý a dostupný iPhone by sa nakoniec nemusel volať iPhone SE 2. Apple ho označí číslom 9, keďže pôjde o nástupcu iPhonu 8.

O iPhone SE 2 sa toho písalo už naozaj veľa. Nasledovník úspešného iPhonu SE mal byť predstavený ešte minulý rok, čo tvrdilo množstvo dôveryhodných zdrojov. Apple však nakoniec od tejto myšlienky upustil a fanúšikovia, ktorí túžili po lacnejšom iPhone s malým displejom, zostali sklamaní. To by sa však malo zmeniť už budúci rok.

Očakávame totiž, že Apple nám v prvej polovici roku 2020 predstaví novú generáciu dostupného a malého iPhonu, ktorý sa ale nebude volať iPhone SE 2. Portál Macotakara tvrdí, že Apple ho pomenuje iPhone 9. Smartfón totiž preberie dizajn z iPhonu 8 a spoločnosť ho preto bude označovať ako jeho nástupcu. 

zdroj: Apple

Ponúknuť by mal 4,7 palcový displej a klasický dizajn s Home Buttonom, ktorý dlhé roky definoval smartfóny spoločnosti Apple. To znamená, že zažijeme návrat snímaču odtlačkov Touch ID namiesto rozpoznávania tváre. Na rozdiel od iPhonu 8 bude ale vybavený pokročilým procesorom Apple A13 Bionic, ktorý poháňa aj najnovšie iPhony 11 Pro.

Malý iPhone by teda mohol zaujať zákazníkov, ktorým sa páčil starý dizajn, no chcú mať smartfón s modernými komponentami a nekompromisným výkonom. Zároveň však bude zaujímavý aj pre ľudí, ktorým prídu nové iPhony príliš drahé. Očakáva sa totiž, že iPhone 9 by sa mohol v USA predávať za 399 dolárov, čo je v prepočte 360 eur. To je ešte nižšia cena ako za starší iPhone 8.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio