MOBIL.sk MOBIL.sk

Google chce, aby ste sa v noci na ulici cítili bezpečnejšie! Ukáže vám, ktorá ulica je dobre osvetlená
zdroj: pixabay.com

Google chce, aby ste sa v noci na ulici cítili bezpečnejšie! Ukáže vám, ktorá ulica je dobre osvetlená

Google pracuje na novej funkcií v svojej aplikácií Google Maps. Užívateľom má ukázať, ktoré ulice sú osvetlené a ktorým by sa naopak chceli v nočných hodinách radšej vyhnúť.

Nočné ulice mesta môžu byť nebezpečné. Najmä, pokiaľ musíte chodiť po neosvetlených uličkách bez ľudí. Aj preto mnoho ľudí pri kráčaní mestom volí radšej dlhšiu vzdialenosť, ktorá ale vedie po frekventovanejších a osvetlenejších miestach, než by si mali cestu skrátiť a riskovať. Google chce svojim užívateľom v tomto smere pomôcť.

Portál XDA Developers objavil v beta verzii Google Maps v10.31.0 skrytý kód, ktorý odkazuje na funkciu s názvom „Lightning.“ Tá by mala slúžiť na to, že vám žltou farbou zvýrazní ulice, ktoré sú dobre osvetlené. Vďaka tomu si ich pri navigovaní môžete vybrať a naopak, vyhnúť sa tým neosvetleným.

pixabay.com

Funkcia je ale zatiaľ len vo vývoji a Google o nej verejnosť neinformoval. Nemáme preto žiadne fotografie toho, ako vyzerá v praxi a v podstate ani žiadne oficiálne informácie ako napríklad, kde a kedy by mala byť dostupná. Nevieme ani to, ako chce Google získavať informácie o osvetlených uliciach a ako ich bude udržiavať aktuálne.

Jednou z najpravdepodobnejších možností je to, že sa bude pýtať priamo užívateľov. Pokiaľ viacero z nich označí ulicu, po ktorej práve prešli za dobre osvetlenú, označí ju tak v mapách. Podobným spôsobom získava informácie aj o preplnenosti mestskej hromadnej dopravy.

Funkcia Lightning by ani zďaleka nebola prvá, ktorou sa Google snaží zvýšiť bezpečnosť užívateľov. Pred pár rokmi vložili do Google Maps funkciu SOS Alerts, ktorá pozostáva z niekoľkých funkcií slúžiacich na pomoc ľuďom počas prírodných katastrof. Do Indie zas priniesli funkciu, ktorá upozorní užívateľa, ak jeho vodič zíde z očakávanej trasy.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio