MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhony vraj v roku 2021 prídu o všetky konektory a nabíjať sa budú len bezdrôtovo
zdroj: apple.com

iPhony vraj v roku 2021 prídu o všetky konektory a nabíjať sa budú len bezdrôtovo

Vyzerá to tak, že Lightning konektor čaká podobný osud ako 3,5mm jack, ktorý Apple odstránil v roku 2016.

Analytik Ming-Chi Kuo zverejnil čerstvú správu, v ktorej predpovedá budúcnosť iPhonov. Ide o zrejme najdôveryhodnejšie analytika, ktorý sa špecializuje na Apple, takže jeho slová môžeme brať vážne. Jednou z najväčších noviniek iPhonov v roku 2021 by podľa neho malo byť odstránenie Lightning konektoru. Apple ho ale nenahradí USB-C, ale úplne odstráni akýkoľvek nabíjací konektor.

Budúce iPhony by tak mohli dať úplné zbohom akýmkoľvek káblom. Spoliehali by sa na bezdrôtové nabíjanie prostredníctvom špeciálnej podložky a zdieľanie súborov prostredníctvom synchronizácie cez internet. Pre Apple pôjde o významnú zmenu, keďže Lightning konektor využíva v svojich iPhonoch od roku 2013. 

zdroj: pxhere.com

Faktom ale je, že dnešné používanie smartfónov k podobnému kroku postupne smeruje. Apple ešte v roku 2016 dal zbohom 3,5mm jacku a užívateľov naučil používať bezdrôtové slúchadlá. Časom sa k nemu pridali aj ďalší výrobcovia a väčšina dnešných smartfónov už klasický konektor na slúchadlá neobsahuje. Podobný osud by mohol postihnúť aj konektory pre nabíjanie. Stále častejšie totiž prenášame dáta do počítača bezdrôtovo a s pokročilou technológiou a rýchlejším bezdrôtovým nabíjaním sa dostávajú do popredia aj bezdrôtové nabíjačky.

Na druhej strane, do roku 2021 zostáva ešte veľa času a všeličo sa môže zmeniť. Na základe slov Ming-Chi Kua ale môžeme predpokladať, že Apple nad niečím podobným minimálne uvažuje. A rozhodne by to bola veľká zmena nie len pre Apple, ale celý mobilný priemysel.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio