MOBIL.sk MOBIL.sk

Majiteľov smartfónov Google Pixel trápi ďalší zvláštny bug! Toto sa im ukazuje na obrazovke
zdroj: blog.google

Majiteľov smartfónov Google Pixel trápi ďalší zvláštny bug! Toto sa im ukazuje na obrazovke

Zatiaľ nevieme, čo tento zvláštny bug spôsobuje a nevyjadrila sa k nemu ani samotná spoločnosť. Veríme len, že ho čoskoro odstráni, pretože ide o naozaj otravnú chybu.

Prvé verzie operačných systémov – či už ide o Android alebo iOS, bývajú často plné rôznych chýb a bugov. Pri ich komplexnosti je prakticky nemožné, aby sa chybám vývojári úplne vyhli. Tento problém sa špecificky týka aj smartfónov Google Pixel, v ktorých sa často objavujú tie najabsurdnejšie a najzvláštnejšie chyby. Pripomeňme napríklad bug z minulého roka, keď sa v Pixel 3 XL objavili hneď dva horné výrezy.

Zvláštnemu bugu sa Google nevyhol ani tento rok. Majiteľ smartfónu Pixel 2 XL zverejnil na Reddite fotografiu jednej z najpodivnejších chýb, aké sme kedy v smartfóne videli. Uprostred obrazovky sa nachádza písmeno „a.“ To prekrýva všetky aplikácie a nezmizne ani po vypnutí a zapnutí obrazovky. Po reštartovaní zariadenia síce písmeno zmizne, ale po niekoľkých dňoch sa objaví opäť.

zdroj: u/SpringCleanMyLife | Reddit

Na tento istý problém sa ale sťažovalo viacero majiteľov smartfónov od Google. Zaznamenali ich aj na novších Pixeloch 3 a 3 XL, pričom v niektorých prípadoch šlo o rozdielne písmená – nie len „a.“ Spoločnosť Google sa k tomu zatiaľ nevyjadrila, no dúfame, že o probléme vie a v najbližších dňoch dodá svojim užívateľom aktualizáciu.

Niektorí užívatelia na Reddite ale upozorňujú na to, že nemusí ísť o problém operačného systému Android, ale určitej aplikácie tretej strany. Majiteľom Pixelov s týmto bugom odporúčajú prepnúť mobil do bezpečného režime, teda Safe mode. V prípade, že písmeno zmizne, znamená to, že ho zobrazovala niektorá z nainštalovaných aplikácii.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio